Astroteatr - warsztaty astrologiczno-teatralne, 18.10.2021

18 Października 2021, 18:30-20:00 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Astroteatr - warsztaty astrologiczno-teatralne, 18.10.2021
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Ideą warsztatów jest wykorzystanie wiedzy astrologicznej w tworzeniu postaci, które pomogą jednocześnie uczestnikom zrozumieć samych siebie. Poszukamy tego, co uniwersalne w człowieku oraz tego, co nas od siebie odróżnia. Wszystko oczywiście w formie zabawy oraz improwizacji.

Zajęcia rozpoczynają się medytacją, która przybliży uczestnikom charakter planet i pomoże zintegrować cechy, jakie reprezentują, to sprawdzona i znakomita metoda, służąca zarówno samopoznaniu, jak i otwarciu się na doświadczenia aktorskie.

Za pomocą wędrówki planet przez 12 znaków zodiaku, uczestnicy warsztatów, wykorzystując techniki aktorskie, w ramach zabawy stworzą wspólne dzieło. Uczestnicy grając planetę staną się personifikacją pewnych cech charakteru, które zmieniają się w zależności od wędrówki przez znaki zodiaku - planety wchodzą ze sobą w kontakt, jedne się lubią, inne nienawidzą, wchodzą w relacje, które są napięte, harmonijne lub obojętne. W trakcie warsztatów wykorzystując techniki improwizacji, uczestnicy wspólnie stworzą sceny, które bedą miały za zadanie nie tylko rozbudzić kreatywność, ale też zwiększyć samoświadomość emocjonalną.

Zapraszamy na pierwszy z cyklu warsztatów - "Wenus w znakach zodiaku". Wenus w naszym życiu i w naszej osobowości odpowiada za miłość, relacje międzyludzkie, ważne związki, stosunek do sztuki, zamiłowania artystyczne oraz stan posiadania.

  1. Terminy i czas warsztatów
  • 11.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 - 20.00
  • 18.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 - 20.00
  • 25.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 - 20.00

Warsztaty są bezpłatne
Obowiązują zapisy: [email protected]

Elżbieta Czerwińska
Jest aktorką, producentem teatralnym i astrologiem, ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w 1981 r. oraz studium podyplomowe "Zarzadzanie kulturą w perspektywie integracji z UE" organizowane przez Instytut Literacki PAN w 2004, jest członkiem ZASP oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. W latach 1981-84pracowała jako aktorka w Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, od 1985 roku związana jest z teatrami warszawskimi - Teatrem Narodowym, Teatrem Na Woli, Teatrem Powszechnym w Warszawie, a także Teatrem Polonia K. Jandy ("Bóg" Woody Allena w reż. K. Jandy, "Skok z wysokości" Leslie Ayvazjan w reż. K. Jandy). Była też producentem "Darkroom" Rujany Jeger w adaptacji i reż. Przemysława Wojcieszka i asystentem reżysera w spektaklu "Kobiety w sytuacji krytycznej" Joanny Murray-Smith w reż. Krytyny Jandy. Na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2009 roku otrzymała wyróżnienie i nagrodę za osobowość sceniczną za rolę Mai w spektaklu "Kochany synu" Anny Mentlewicz w reż. Remigiusza Grzeli.

14 maja 2011 na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie zagrała polską prapremierę monodramu "Smażone zielone pomidory" według powieści Fannie Flagg, w adaptacji i reżyserii Remigiusza Grzeli - spektakl zdobył Nagrodę Publiczności na II Festiwalu Monodramów MONOwMANU w Teatrze Małym w Manufakturze w Łodzi w grudniu 2011, w latach 2013-14 był w repertuarze Teatru Powszechnego w Warszawie, od 2015 roku do marca 2020 r. był w repertuarze Sceny Spatif w Warszawie. W 2016 roku zrealizowała w siedzibie ZASP projekt adresowany do kobiet 50 plus, współfinansowany przez Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy pt "Szczęśliwa kobieta 50 plus", który zawierał realizacj  spektakli "Smażonych zielonych pomidorów" oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin.

Zobacz również:

inne wydarzenia Warszawa