To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Rejestracja
już niedostępne -

Serdecznie zapraszamy na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Borys, które odbędą się w ramach projektu BIOPOLIS organizowanego przez Pracownię Kuratorską i Fundację Performat. Wstęp na warsztaty jest darmowy, ale obowiązuje rejestracja!


Na terenie ogrodów botanicznych zwiedzających obowiązują szczegółowe zasady zachowania wobec roślin. Należy przemieszczać się po wyznaczonych ścieżkach, nie wolno dotykać liści, jeść owoców i nasion. Ruch odwiedzających jest determinowany przez infrastrukturę ogrodu, regulamin, utrwalone praktyki obserwacji roślin. Czas, w jakim przemieszczamy się, jest różny od tego, który rządzi ich powolnym poruszaniem się. Podczas warsztatu będziemy przyglądać się własnemu ruchowi w przestrzeni ogrodu oraz wyznaczającym go zasadom, w relacji do biomechaniki i aerodynamiki roślin oraz szczególnej czasowości ich ruchu.


Aleksandra Borys - tancerka i choreografka. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (2003), oraz Codarts − Rotterdam Dance Academy w Holandii. Współpracowała z wieloma artystami w kraju i zagranicą, tj. Aitana Cordero Vico, Ugo Dehaes, Marysią Stokłosą, Corą Bos-Kroese i Georgiem Reischlem, Liat Magnezy, Konradem Szymański (Solo 06., 2007), Ivanem Schauvliege, Edanem Gorlicky, Olą Maciejewską, Victorią Day Fox i Jarosławem Stańkiem. W 2010 roku jako choreograf stworzyła autorskie solo "lost in details - w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt (produkcja: "Stary Browar Nowy Taniec" w Poznaniu) oraz Double Re-act we współpracy z mimosa|moise dla World's Listening Day(produkcja: Fruit for the Apocalypse w Londynie). Występowała na scenach w Polsce, Holandii, Belgii, Niemczech, Chorwacji, Czechach, na Słowacji, w Anglii, Grecji, Norwegii, Chinach. Rezydentka Solo Projekt 2010 w ramach programu "Stary Browar Nowy Taniec" w Poznaniu, koordynowanego przez Joannę Leśnierowską (Art. Stations Foundation). W tym samym roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka programu DanceWeb 2011, ImpulzTanz w Wiedniu. W sezonie 2010/2011 Borys była jedną z dwóch polskich uczestniczek (obok Beaty Mysiak z Lublina) programu dla młodych choreografów Tour d'Europe des Chorégraphes sponsorowanego przez Unię Europejskiej (program Leonardo Da Vinci).


Projekt jest wspołfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
www.krakow.pl
ngo.krakow.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków