To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
już niedostępne -

Serdecznie zapraszamy na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Borys, które odbędą się w ramach projektu BIOPOLIS organizowanego przez Pracownię Kuratorską i Fundację Performat. Wstęp na warsztaty jest darmowy, ale obowiązuje rejestracja!

"Za mocno skupiamy się na sobie samych, zapominając, że nie jesteśmy jedynymi zwierzętami na Ziemi" - stwierdzenie Joanny Bednarek stało się punktem wyjścia dla praktyki choreograficznej Aleksandry Osowicz. Poprzez działania artystyczne Osowicz pragnie zwrócić uwagę na istnienie złożonej relacji pomiędzy ludźmi i innymi organizmami żywymi. W swojej praktyce wychodzi z założenia, że nie jesteśmy jedynym gatunkiem aktywnie kształtującym otoczenie - wpływają na nie inne zwierzęta, rośliny, bakterie, grzyby… Naturokulturowy kształt środowiska, jakie znamy, powstaje w wyniku tysięcy interakcji międzygatunkowych.
Podczas warsztatu, poprzez wykorzystanie praktyki improwizacyjnej Osowicz zaproponuje uczestnikom namysł nad tym, w jaki sposób postrzegamy otoczenie i jaką nawiązujemy z nim relację, będąc w ruchu.

"Wykorzystamy metody choreograficzne pozwalające rozwinąć uważność na otoczenie i umiejętność nawigacji pomiędzy kanałami uwagi - ćwiczenia percepcyjne i praktyki somatyczne. Szczególnie zależy mi na uaktywnieniu wyobraźni przestrzennej i świadomości ciała uczestników w relacji z otoczeniem."

Aleksandra Osowicz - absolwentka Forum Danca, PEPC Choreographic Creation, Dance Research and Training w Lizbonie oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka danceWEB 2017. Członkini kolektywu Centrum w Ruchu. Od wielu lat równolegle rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie sztuk wizualnych, tańca i pracy kuratorskiej. Jako performerka współpracowała m.in. z Ulą Sickle, Rodrigo Garcia, Doris Ulrich, Benem Riepe, Anną Nowicka, Magdą Ptasznik czy Renatą Piotrowska-Auffret. Jako choreografka współtworzyła z Weroniką Pelczyńską, Johannesem Volkmannem,Thomasem Fourneau, Valentiną Parlato, Emmi Venna, Oleg Makarovem i Patrick KH. W 2012 wspólnie z Matthieu Erlacher, Ines Campos, Heleną Martos Ramirez i Filipe Pereira założyła kolektyw artystyczny THIS TAKES TIME. Obecnie wraz z Wojtkiem Grudzińskim rozwija serię perfomansów międzygatunkowych.

Projekt jest wspołfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
www.krakow.pl
ngo.krakow.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków