MOCne Dziewczyny (Grupa I: 7-10 lat)

16 września 2019, 15:00 (poniedziałek) - 7 października 2019, 16:30 (poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Ulgowy
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy dziewczynki na cykl trzech rozwojowych warsztatów:

16.09 MOCne Dziewczyny się poznają! Na pierwszym warsztacie zgłębimy nasze zainteresowania, marzenia. Zastanowimy się nad tym co popycha nas w ich realizacji, a co blokuje. Omówimy zagadnienia odwagi i strachu. W ramach warsztatu wykonamy maski, które będą w symboliczny sposób uosabiać obie cechy.

23.09 MOCna Dziewczyna, czyli jaka? Na spotkaniu porozmawiamy o tym, jakie są cechy, umiejętności dziewczynek. Poznamy książkę "Grzeczna" Gro Dahle wyd. EneDueRabe. Weźmiemy pod lupę złość. Zobaczymy czy można ją polubić. Zrobimy też makiety MOCnych Dziewczyn, które staną się scenografią na Dniu Dziewczynek 12.10.

07.10 - Czy MOCne dziewczyny mogą popełniać błędy? Tak! Błędy są ok. Potrzebna jest tylko odwaga, żeby sobie na nie pozwolić. A warto, bo zdaniem naukowców, mózg baaardzo lubi popełniać błędy. Dzięki nim jest bardziej zmotywowany do dalszej nauki, szukania nowych rozwiązań. Na spotkaniu zrobimy też coś ekstra - Mapę Błędów, która będzie się dumnie prezentowała na Dniu Dziewczynek 12.10.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy

Grupa I (wiek 7-10 lat ) - godz. 15:00-16:30,

ZAPRASZAMY!

Spotkania dofinansowane ze środków Miasta Gdyni.

Kulminacją spotkań będzie Święto Dziewczynek (wydarzenie zorganizowane w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, ustanowionego w 2011 r. przez ONZ na dzień 11.X). Uczestniczki cyklu warsztatów będą również współorganizatorkami tego wydarzenia. Chcemy, aby Dzień Dziewczynek stał się podsumowaniem ich indywidualnej pracy, która będzie zaprezentowana na końcowej wystawie. Samo wydarzenie odbędzie się 12 października w przestrzeni Halo Kultury - w podziemiach Hal Targowych w Gdyni (szczegóły wkrótcew osobnym wydarzeniu). Zależy nam, aby ten dzień był uroczysty i radosny, oprócz tego że pokaże moc dziewczynek zaprezentuje również jak ważną rolę odgrywa relacja z innymi w budowaniu i kształtowaniu ich mocy.

********************************************************************************************************************************************************************

Prowadzące:

Anika Rojek - psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji. Prowadzi warsztaty dla rodziców, współpracuje z Niepubliczną Szkołą Podstawową Montessori Latawiec. Odkrywa ścieżki komunikacji, w których znaczenie ma relacja, uczucia i potrzeby. Mama 5 letniego Tymka.

Magdalena Błeńska -przyrodniczka, menedżerka, prezeska fundacji WspólDzielnia, gdzie z pasją działa na rzecz rozwijania wspólnot lokalnych w gdyńskich dzielnicach; członkini Rady ds. Rodziny i Dziecka przy Prezydencie Miasta Gdyni, autorka i koordynatorka projektów społecznych i kulturowych (m.in. Klub Rodzica Razem na Działkach Leśnych, Akademia Emocji, MOCne Dziewczyny, Edukacja bez przymusu), członkini stowarzyszenia Halo Kultura, gdzie współtworzy Otwartą Pracownię "Ślad". Obecnie kształci się u Arno Sterna zdobywając wiedzę i uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej wzorowanej na paryski Malort. Bliska jest jej pedagogika Jespera Juula i traktowanie dziecka jako kompetentnego człowieka. Fascynuje się alternatywnymi metodami edukacji. Prywatnie spełniona żona i mama trzech córek, entuzjastka edukacji domowej, której doświadcza już trzeci rok.

Klaudia Jarecka-Świeca - pedagożka, testerka i artystka. Współpracuje z sopocką Szkołą Montessori Latawiec prowadząc zajęcia ze sztuki i projektowania. Prezeska fundacji Miejsce Tworzenia, członkini stowarzyszenia Halo Kultura, gdzie współtworzy Otwartą Pracownię "Ślad". Obecnie z Magdą kształci się u Arno Sterna. Jest zafascynowana naturalną kreatywnością dzieci. Członkini gdyńskiego zespołu tematycznego Urban Labu. Od zawsze społeczniczka, zaangażowana partycypacyjnie, dbająca o to, aby było więcej zaufania. Entuzjastka zrównoważonego życia i turkusowego zarządzania. Jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch córek - 6-letniej Alicji i 4 letniej Mai.

Katarzyna Anielska - fotografka (SrebrnaKunaFoto, https://srebrnakuna.myportfolio.com/), graficzka, plastyczka i politolożka, wiceprezeska fundacji WspólDzielnia, członkini stowarzyszenia Halo Kultura, gdzie wspólnie z Klaudią i Magdą współtworzy Otwartą Pracownię "Ślad. Z fotografią związana od ponad 20 lat. Prywatnie mama dwójki dzieci, które nieustannie są źródłem jej fotograficznych inspiracji. Obecnie zajmuje się oprawą wizualną wydarzeń, fotografuje na zlecenie osób prywatnych, instytucji miejskich oraz firm. Stawia również swoje pierwsze kroki w branży IT.

******************************************************************************
O projekcie:
Projekt "MOCne Dziewczyny" został zainicjowany w 2018 roku przez Magdalenę Błeńską - mamę Oli, Marty i Agnieszki. Zainspirowana czasopismem Kosmos, postanowiła zorganizować spotkania dla dziewczynek w swoim rodzinnym mieście Gdyni, aby zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia. Początkowo, dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy i Gdyni Rodzinnej, spotkania odbywały się w Bibliotece Miejskiej. W 2019 roku dzięki uzyskanemu finansowaniu z wydz. Kultury działania zostały przeniesione do przestrzeni zarządzanej przez Stowarzyszenie Halo Kultura. Projekt się rozwija.

Celem spotkań jest pomaganie dziewczynkom w rozwoju umiejętności z różnorodnych obszarów życia, wzmacnianie w nich zaufania do własnych kompetencji, wspieranie ich wiary w prawo do realizacji pragnień oraz kształtowanie wokół nich środowiska wolnego od ograniczających stereotypów. Dziewczynki dorastając, często tracą poczucie swojej siły i wartości. Podczas spotkań odkrywają siebie, dyskutują o ważnych sprawach i przede wszystkim dobrze się bawią.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia