Divinatio choralis. Wróżby chóralne

30 Listopada 2022, 19:30 (środa)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Divinatio choralis. Wróżby chóralne
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Koncert Chóru Eufonia

O Chórze Eufonia:

Chór Żeński Eufonia działa w Bielańskim Ośrodku Kultury od września br.

Wcześniej w Mediatece Start-Meta, jako chór mieszany, przygotował koncert "Nie mogę bez Ciebie żyć. Bielany i Warszawa w piosence" z aranżacjami przebojów Kory, Marii Koterbskiej i Krystyny Sienkiewicz, a także z nowymi kompozycjami o Stolicy i naszej Dzielnicy, z hitami przedwojennego kina i warszawskimi szlagierami. Wystąpił również z koncertem kolędowym w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w Społecznej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego.

"Eufonia" to przyjazne, harmonijne brzmienie. W obecnym składzie Chóru "Eufonia" śpiewają zgodnie trzy pokolenia chórzystek. Dyrygentką Chóru jest Katarzyna M. Boniecka - chórmistrzyni z wieloletnim doświadczeniem, twórczyni i kierowniczka wielu warszawskich i podwarszawskich, nagradzanych

na konkursach chórów od dziecięcych, przez młodzieżowe, akademickie, po chóry osób dorosłych.

Specjalistka emisji głosu i kształcenia słuchu. Na potrzeby prowadzonych przez siebie zespołów komponuje, aranżuje i pisze teksty piosenek. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała w 2020 r. Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy "Sapere Auso".

Chórowi akompaniuje Grzegorz Sykulski - muzyk sesyjny, pianista, klawiszowiec z certyfikatem amerykańskiego Berklee College of Music, aranżer, student Krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu.

Gwiazdy z którymi współpracował to m. in. Marcin Sójka, Małe TGD, Justyna Steczkowska, Natalia Niemen, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Halina Mlynkowa, Marek Piekarczyk, Kasia Moś.

Wystąpią:

  • Grzegorz Sykulski - piano
  • Katarzyna M. Boniecka - dyrygent

Chór Eufonia na FB: https://www.facebook.com/choreufonia

W programie koncertu "Divinatio choralis. Wróżby chóralne" znajdą się utwory tematycznie nawiązujące do:

  • wróżb andrzejkowych,
  • poszukiwań i rozterek miłosnych,
  • przyjaźni
  • i dobrej zabawy.

W czasie koncertu usłyszymy magiczne dźwięki polskiej muzyki tradycyjnej, renesansowy madrygał, przeboje operowe, filmowe i jazzowe. Zabrzmią utwory Bizeta, Moniuszki, Gershwina, współczesna muzyka sakralna, soul i swing.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Bielany