Król i Morze | Fundacja Scena Lubelska

9 Grudnia 2022, 18:00 (Piątek)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Król i Morze
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

"Król i morze" to 21 krótkich opowieści, które prowokują do myślenia zarówno małego, jak i dojrzałego odbiorcę (od 5 do 105), otwierają przed nimi nowe sensy i znaczenia. Materiałem, który posłużył do realizacji jest treść książki "Król i morze" Heinza Janischa połączona z nagraniami radiowymi. Na scenie pokazywane są scenki z życia "króla" - filozoficzne rozmowy prowadzone z kotem, cieniem, morzem, z… samym sobą. Rozważania nad istotą rzeczy - tych błahych, ale i tych bardzo poważnych. Spektakl realizowany jest technika lalkarską przez aktorów teatru Baj i Sceny Lubelska.

Przedstawienie poświęcone jest wybitnemu twórcy prof. Marcinowi Jarnuszkiewiczowi - reżyserowi i scenografowi teatralnemu, który znacząco wpłynął na charakter polskiego teatru, pedagog akademicki, człowiek o niezwykłej wrażliwości i poczuciu jak sam mówił "piękna", zanikający rodzaj twórcy-humanisty.

Reż. Dariusz Kunowski

Obsada: A. Brzozowicz, P. Herbich, A. Bocian, K. Żytomirska

Spektakl dofinansowany z Budżetu Państwa - Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Bielany