Spotkanie z Podróżnikiem - Kamilą Kielar | Pacific Crest Trail

11 Lutego 2023, 18:00 (Sobota)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z Podróżnikiem - Kamilą Kielar | Pacific Crest Trail
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Wyprawa wyróżniona na Kolosach w kategorii "Wyczyn Roku"

Pacific Crest National Scenic Trail, w skrócie Pacific Crest Trail, to jeden z najdłuższych szlaków trekkingowych w Stanach Zjednoczonych, należący do tzw. "Potrójnej Korony", czyli trzech najdłuższych szlaków na terenie USA. Pozostałe to Appalachian Trail (3 500 km) i Continental Divide Trail (ok. 5000 km). Szlak został wytyczony w 1968 roku, ale jego budowa została zakończona dopiero 25 lat później. Co roku wyzwanie przejścia trasy podejmuje ok. 300 śmiałków, ale tylko połowa z nich staje na mecie. Według statystyk organizacji Pacific Crest Trail Association do tej pory szlak ukończyły 4 772 osoby.

Źródło: https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/pacific-crest-trail-pierwsze-polskie-przejscie/

Kamila Kielar - Podróżniczka, dziennikarka, mówczyni

Kamila o sobie - "Kilka miesięcy rocznie spędzam na wyjazdach adventure i reporterskich, zazwyczaj na północ. Samotnie pływałam kajakiem po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, zimą przejechałam rowerem i na nartach biegowych kanadyjski Jukon, przeszłam górami prawie 5000km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Również samotnie przejechałam rowerem Alaskę oraz Kamczatkę. Przeszłam pieszo kawał Laponii i Szkocji, także zimą. Mieszkałam i pracowałam z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami.
Za moje podróże zostałam nagrodzona Kolosem (najbardziej prestiżowa nagroda i największy festiwal w Polsce) oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Dziś jestem też członkiem Rady Kolosów. Występuję na największych festiwalach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wielokrotnie otrzymywałam nagrody za najlepsze wystąpienie.
Moje artykuły znajdziecie w magazynach podróżniczych i reporterskich, wydałam dwa albumy fotograficzne i zorganizowałam kilka wystaw. Obecnie pracuję nad książką.
Specjalizuję się w północnej przyrodzie i tamtejszych zwierzętach. Zwłaszcza niedźwiedziach."

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Bielany