Koncert "Marek Bracha gra Chopina"

27 Listopada 2021, 18:00 (Sobota)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Koncert "Marek Bracha gra Chopina"
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Program koncertu

Walc As -dur op. 34 nr 1
Mazurek As-dur op. 17 nr 3
Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
Lento con gran esspressione
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Impromptu - Fantazja cis-moll op.66
3 Eccossaises op.72

UWAGA! Konieczne jest pobranie nowej wejściówki na koncert! Stare wejściówki z datą 1.10 są nieaktualne!

Marek Bracha - wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie. Aktywnie koncertuje z repertuarem muzyki klasycznej, który wykonuje na instrumentach współczesnych oraz historycznych.
Pianista współpracuje także z polskimi kompozytorami poszerzając repertuar o nowe pozycje solowe, kameralne oraz z towarzyszeniem orkiestr. Ma w dorobku prawykonania utworów I Zalewskiego, D. Przybylskiego, J. Bruzdowicz. M. Majkusiaka.
Koncertuje na fortepianach historycznych, jak również prowadzi wykłady i warsztaty przybliżające problemy wykonawstwa historycznego (m. in. Akademia Fortepianów Historycznych w Lusławicach w 2017 roku). Swoimi koncertami na świecie (m. in. Chiny, Japonia, Włochy, Niemcy, Francja, USA, Wenezuela, Chile) popularyzuje muzykę polską.

Jako solista współpracuje z takimi dyrygentami jak Alun Francis, José Maria Florêncio, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Jako kameralista występuje z Tobiasem Kochem, Marcinem Maseckim, Maciejem Frąckiewiczem oraz zespołami Atom String Quartet, Royal String Quartet i Meccore String Quartet.

W lutym 2018 zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, wykonując utwory F. Chopina. W roku 2019 pianista współpracował z takimi zespołami jak: orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej (prawykonanie Koncertu na flet i fortepian Mikołaja Majkusiaka), ATOM String Quartet ("Mozart Improwizowany"). W styczniu i lutym odbyły się kolejne spektakle baletu "Dama Kameliowa" Johna Neumeiera, w którym pianista wykonywał na scenie Teatru Wilekiego Opery Narodowej utwory F. Chopina.
Artysta przygotował również program koncertowy "Jewish Mazurkas" złożony z Mazurków pisanych w XIX i XX wieku przez polskich kompozytorów o żydowskich korzeniach. W tym programie znajdują się kompozycje M. Szymanowskiej, J. Wieniawskiego, Wł. Szpilmana, A. Tansmana, M. Wajnberga. Jesienią tego roku recital "Jewish Mazurkas" został zarejestrowany przez TVP Kultura.
W listopadzie Marek odbył kolejną podróż do Japonii. W ramach autorskiego projektu Heritance: Radiating Piano poprowadził wykład i warsztaty na temat wpływu muzyki tradycyjnej na muzykę fortepianową XIX i XX wieku w twórczości kompozytorów polskich i japońskich. Zwieńczeniem tych działań był recital w Tokio, na którym pianista wykonał omawiane wcześniej dzieła fortepianowe.

Marek Bracha jest współzałożycielem i kuratorem festiwalu WarszeMuzik, który tworzy razem z flecistką Anią Karpowicz. Festiwal muzyki kameralnej odbywa się co roku w sierpniu w przestrzeni publicznej Warszawy w wybranych ocalałych, przedwojennych podwórkach na obszarze getta warszawskiego.

Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012), ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey'a Goviera (2012).

Do dokonań fonograficznych pianisty należy wydana przez NIFC solowa płyta z utworami Fryderyka Chopina, oraz nagrana dla wytwórni CD Accord płyta "Modern Soul", na której Marek Bracha towarzyszy skrzypaczce Agacie Szymczewskiej. Płyta otrzymała nagrodę "Supersonic" magazynu Pizzicato.
Marek Bracha jest reprezentowany i rekomendowany przez Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena.Zobacz również:

koncerty wydarzenia Bielany