Spotkanie z Podróżnikiem, Andrzej Pasławski - Węgry

12 Marca 2022, 18:00 (Sobota)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z Podróżnikiem, Andrzej Pasławski - Węgry
już niedostępne -

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, który opowie nam kilka słów o przepięknej stolicy Węgier - Budapeszcie. Ponadto, można będzie zwiedzić wystawę pt.: "W jak Węgry. W jak wino" (Instytut Liszta).

Kilka słów od prelegenta:

Kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku - brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty.
Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe - wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową.
Ale będą i smaczki nie znane wszystkim - Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji, gdzie opary zioła mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającego wystroju wnętrz.
Iiii… spotkamy się z Draculą! Tak, tak - pod zamkową górą są kilometry labiryntów - Labiryntów Drakuli! I on tam istotnie był.
A na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak?
Na sam koniec odwiedzimy, jak określają Budapesztanie - "najpiękniejszą kawiarnię świata".
Zapraszam na opowieść o tym pięknym mieście! - Andrzej Pasławski

Zobacz również:

inne wydarzenia Bielany