Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach

27 Marca 2022, 18:00 (Niedziela)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach
już niedostępne -

Koncert pt. "Pejzaże muzyki polskiej"

Wykonawcy: Joanna Okoń (skrzypce) i Katarzyna Glensk (fortepian) wykonają utwory romantyczne z zapomnianej polskiej literatury muzycznej, a wśród nich:

W programie:

  • Henryk Melcer- Parafraza na skrzypce i fortepian Dumki Stanisława Moniuszki
  • Zofia Ossendowska- Quango- Taniec Fetyszów
  • Piotr Maszyński -Romans
  • Wacław Niemczyk- Valse Caprice
  • Adam Wieniawski- Orientale
  • Grażyna Bacewicz- Humoreska
  • Wanda Landowska- Jesień
  • Tymoteusz Adamowski -Mazur
  • Joseph Achron- Melodia Hebrajska op 33
  • Mieczysław Weinberg- Rapsodia na tematy mołdawskie op47 nr 3

Joanna Okoń - artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką - pianistką Aliną Jasielską-Okoń. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Kunszt i wrażliwość muzyczną doskonaliła min. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas prowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kob (Japonia). Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: "Warszawscy Soliści Concerto Avenna" oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej. W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera. W 2018 roku wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie "Polish Impressions". Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna, jak również uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży. W październiku 2018 roku w ramach "Invitation Festival" wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku.


Katarzyna Glensk - utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie. W dorobku ma wiele nagród i wyróżnień. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera. Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.
Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Współorganizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Bielany