Koncert mikołajkowy "Znów mnie znajdziesz pod choinką"

6 Grudnia 2019, 18:00 (Piątek)

Bielański Ośrodek Kultury, Bielany Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Koncert mikołajkowy "Znów mnie znajdziesz pod choinką"
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Święta Bożego Narodzenia trwają w naszych sercach dłużej niż dwa kalendarzowe dni - bo znacznie wcześniej za nimi tęsknimy, myślimy o nich, kupujemy "mikołajkowe" upominki najbliższym, a potem - długo jeszcze wybrzmiewają kolędy; bo w oknach domów i sklepowych witrynach mienią się błyskotki na choinkach. Ale głównie trwają dlatego, że to my chcemy jak najdłużej zachować tę atmosferę ciepła, miłości lub choć wzajemnej życzliwości,z którymi ten czas nam się kojarzy.

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach (także z nowej zimowej płyty, której premiera jest planowana na grudzień 2019 r.), Basia Stępniak-Wilk śpiewa - to lirycznie, to z przymrużeniem oka - o tym w blasku choinki można znaleźć prezenty, choćby słodko -gorzką "Bombonierkę", ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A że w tym roku mija 25 lat pracy artystycznej Basi, więc w programie "mikołajkowego" koncertu znajdą się też najpopularniejsze, najbardziej oczekiwane przez słuchaczy piosenki krakowskiej poetki.

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Imponującą listę nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom wieńczy prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.Pierwsze szlify Basia zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana - zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.

"Znów mnie znajdziesz pod choinką"

muz. Basia Stępniak-Wilk, Aleksander Brzeziński, Andrzej Zarycki

sł. Basia Stępniak-Wilk

śpiew - Basia Stępniak-Wilk

fortepian - Jasiek Kusek

kontrabas - Michał Braszak

fagot, melodica, EWI, cajon - Paweł Solecki

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Bielany