To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet dla jednej osoby
już niedostępne -

Viktor Frankl, twórca terapii sensu życia przekazał nam taką oto wskazówkę: "Nie staraj się osiągnąć sukcesu - im bardziej uczynisz go swym celem, tym trudniej będzie ci go zdobyć. Ponieważ sukces, podobnie jak szczęście, nie jest czymś, za czym można się uganiać - musi wyniknąć… jako niezamierzony efekt uboczny poświęcenia się czemuś większemu niż własny los.".

Ta myśl jest szczególnie inspirująca dla osób, które kiedyś postawiły znak równości między sukcesem, a szczęściem, przez lata funkcjonowały jako przykładne, silne ogniwa społeczeństwa osiągnięć, a teraz zastanawiają się dlaczego wypełnianie życia obowiązkami nie daje poczucia spełnienia.

Skrypty często okazują się zawodne, bowiem mapa to nie terytorium, a człowiek to nie programowalny mechanizm. "Właściwa ścieżka" jest tak mocno wtopiona w naszą egzystencję, że zaznacza się już na poziomie języka, w metaforze "góra-dół". Mówimy przecież: hossa, piąć się po szczeblach kariery, wysoki poziom, górna półka i z drugiej strony: bessa, być na dnie. Jak się okazuje podążanie po linii tego wertykalnego wymiaru życia nie gwarantuje dobrostanu psychicznego. Często wiąże się natomiast z poczuciem osamotnienia, nieszczerym wsparciem i stałym niedosytem, ponieważ "sky is the limit".

Ale na szczęście jest jeszcze wymiar horyzontalny, który pozwala nam się rozejrzeć w świecie i dostrzec wspomniane przez Frankla owo "coś większego, niż własny los". Sprawne poruszanie się w takiej przestrzeni nie jest łatwe, dlatego jesteśmy sobie potrzebni. Czasem żeby podtrzymać na duchu, innym razem by obudzić to, co uśpiła rutyna codzienności lub pomóc wychwycić wartościowy sygnał ledwie tlący się w kakofonii współczesności.

Spotkanie będzie prowadził dr Paweł Fortuna - psycholog, który zaraża entuzjazmem, pobudza do myślenia i samodzielnych poszukiwań, pomaga lubić ludzi i piękniej żyć. Pracownik Instytutu Psychologii KUL i wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach psychologii pozytywnej, sztucznej inteligencji, uczenia się na błędach oraz obrony przed manipulacją. Autor i współautor kilkunastu książek: trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną oraz poczwórny laureat nagrody Książka dla Trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. W biznesie rozwija autorską koncepcję "sprzedaż bez sprzedawania" opartą na wywieraniu wpływu bez manipulacji.

Spotkajmy się w Rotundzie!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa