To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  NORMALNY
już niedostępne -

Wielkie osiągnięcia naukowe i towarzyszące im innowacje od zawsze rozbudzały wyobraźnię. Często nie jesteśmy jednak świadomi złożoności procesów prowadzących do nawet tych najbardziej przełomowych odkryć, a codzienna praca naukowców i inżynierów pozostaje nieznana. Rolą komunikacji naukowej jest m.in. opowiadanie tych historii (storytelling) oraz zaprezentowanie ich społecznego znaczenia (social impact). Bez nich pozostajemy w głębokiej niewiedzy, jeśli chodzi o złożoności dzisiejszego świata naukowego, gospodarczego i technologicznego. O swoich doświadczeniach z realizowania projektów edukacyjnych i popularnonaukowych w obszarze astronomii i eksploracji kosmosu opowiedzą goście z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Międzynarodowej Unii Astronomicznej oraz Uniwersytetu w Lejdzie.

Zapraszamy na kosmiczny weekend w piątek i sobotę 29 i 30 listopada 2019 w EC1 Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

30 listopada

dr Michele Armano - fizyk specjalizujący się w teorii względności, kosmologii teoretycznej i falach grawitacyjnych. Wykładowca akademicki z zakresu inżynierii kosmicznej, budowy rakiet i lotów kosmicznych. Pracuje w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przy misjach LISA Pathfinder (testy technologii wykrywania fal grawitacyjnych z przestrzeni kosmicznej) czy ACES (precyzyjny zegar atomowy na pokładzie ISS). W wolnych chwilach szlifuje swoje zdolności muzyczne, żeglarskie i stolarskie, a także przekonuje o tym, że warto pracować w branży kosmicznej.

Wykłady otwarte organizowane są w ramach pilotażu programu rezydencji naukowo-artystycznej ART + DESIGN + SCIENCE realizowanego przez Science Now wraz z partnerami. 

Gospodarzem wydarzenia i partnerem programu jest EC1 Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. 

Partnerami i patronami merytorycznymi programu są m.in.: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP), Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR), Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP), Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI), Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Fundacja New Space (FNS), Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK (Zodiak) oraz HUBHUB.

Pilotaż programu dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstęp na wykład jest bezpłatny z biletem do EC1

Więcej o programie: https://sciencenow.studio/artdesignscience/

*Język wykładu - angielski. 

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Łódź