To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

PL Music Video Awards to nie tylko genialne statuetki, wszechwieczny prestiż i gale nie z tego świata! To także warsztaty, masterclassy i spotkania z artystami: od nas dla was! Wstęp na WSZYSTKIE wydarzenia jest bezpłatny!

Kto rządzi na planie - reżyser czy aktor? Relacja partnerska, a może na poziomie mistrz-uczeń? Bartłomiej Topa poprowadzi masterclass, podczas której opowie m.in. o tym, w jaki sposób reżyser powinien pracować z aktorem na planie filmowym, jak nim kierować, jakie stosować metody podczas zdjęć.

Bartłomiej Topa początki kariery aktorskiej związał z teatrem, choć kolejne lata przyniosły mu role w znaczących polskich produkcjach filmowych lat 90. ("Trzy kolory: Biały" w reż. Krzysztofa Kieślowskiego, "Prowokator" w reż. Krzysztofa Langa czy "Demony wojny według Goi" w reż. Wladysława Pasikowskiego). Od roli w spektaklu telewizyjnym "Kuracja" w reż. Wojciecha Smarzowskiego rozpoczęła się wieloletnia i trwająca do dziś współpraca z tym reżyserem, której efektem były uznane kreacje aktorskie w filmach "Wesele", "Dom zły" czy ukoronowane główną rolą w filmie "Drogówka".

Równolegle i z powodzeniem realizuje się na scenach teatralnych i w Teatrze Telewizji, jest także cenionym aktorem teatru radia oraz aktorem dubbingu. Szeroką popularność przyniosły mu role na małym ekranie, w tym m.in. seriale "Trzeci Oficer" i "Wataha". Laureat Nagrody Grand Prix za główną rolę w spektaklu "Kuracja" na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".

Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za "Drogówkę", laureat nagrody dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Karbala" w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych festiwalu "Off Camera" w Krakowie. Poza dorobkiem artystycznym zajmuje się produkcją filmową. Ambasador Mitsubishi Motors Polska.

Organizatorem festiwalu PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Plaster". Partner główny to Łódzkie Centrum Wydarzeń. Partner miejsca - Monopolis. Partnerzy wydarzenia: ŁOWCY, ZAiKS, Niebostan, Akademickie Centrum Designu, Film Produkcja, Przestrzeń, Mitsubishi Motors Polska, PURO Łódź, Mediateka MeMo. Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Łódź