To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

PL Music Video Awards to nie tylko genialne statuetki, wszechwieczny prestiż i gale nie z tego świata! To także warsztaty, masterclassy i spotkania z artystami: od nas dla was! Wstęp na WSZYSTKIE wydarzenia jest bezpłatny!

Masterclass na podstawie teledysku, który zdobył Grand Prix i statuetkę w kategorii Alternatywa na PL MVA w 2022 r. oraz nominację w Konkursie Wideoklipów 30. Międzynarodowego Festiwalu ENERGA Camerimage. Podczas spotkania Maciej Aleksander Bierut opowie o specyficznym procesie tworzenia klipu łączącego teledysk z krótkim metrażem. Reżyser przybliży poszczególne etapy pracy, w tym m.in. finansowanie, tworzenie pre-vis, scouting lokacji, szukanie aktorów, pisanie scenariusza z dialogami i wyzwania z nimi związane.

Maciej Aleksander Bierut - writer-director. Stworzył swój pierwszy film poklatkowy w wieku 11 lat, korzystając z przedmiotów codziennego użytku i starej kamery cyfrowej. Przez kolejne lata eksperymentował z różnymi krótkimi formami, kontynuując swoją edukację jako samouk. Obecnie tworzy filmy w wielu gatunkach, ciągle uciekając od strefy komfortu. Miał przyjemność pracować z takimi artystami jak: Tomasz Kot, Julia Wieniawa, Kasia Lins, BOKKA, Aleksandra Domańska czy Piotr Głowacki. W swojej twórczości stara się znaleźć równowagę pomiędzy wartością intelektualną i emocjonalną, równocześnie tracąc tę między życiem prywatnym a zawodowym. Jego motto to: cierpienie jest tymczasowe, film wieczny.


Organizatorem festiwalu PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Plaster". Partner główny to Łódzkie Centrum Wydarzeń. Partner miejsca - Monopolis. Partnerzy wydarzenia: ŁOWCY, ZAiKS, Niebostan, Akademickie Centrum Designu, Film Produkcja, Przestrzeń, Mitsubishi Motors Polska, PURO Łódź, Mediateka MeMo. Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Łódź