To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

PL Music Video Awards to nie tylko genialne statuetki, wszechwieczny prestiż i gale nie z tego świata! To także warsztaty, masterclassy i spotkania z artystami: od nas dla was! Wstęp na WSZYSTKIE wydarzenia jest bezpłatny!

Na ile szczegółowo należy rozpisać scenariusz, gdzie szukać referencji, w jakiej formie można stworzyć treatment i co należy w nim zawrzeć? Podczas warsztatu odpowiemy na te wszystkie pytania i skupimy się na całym procesie twórczym przed wejściem na plan. Przybliżymy, jak wygląda nasze work-flow w pracy w duecie, jakie zadania sobie wyznaczamy i jak się nimi dzielimy. Opowiemy też o tym, jak "sprawdzamy", czy nasz koncept/historia działają i podpowiemy, jakimi narzędziami można sobie pomóc, zanim wejdzie się w etap zdjęć.

Warsztat poprowadzi duet reżyserski: Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak.

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak to multidyscyplinarny duet reżyserski. Ich film "JA" dla marki Tyskie otrzymał Grand Prix i 1. nagrodę w kategorii Branded Stories w konkursie Papaya Young Directors 2020. Współpracowali z takimi markami jak Google, PUMA, Coca-Cola, Audi, Hertz, mBank, Audioteka, Pernod Ricard — Wyborowa. Mają smykałkę do teledysków, a tworzone przez nich projekty co roku trafiają na listy najciekawszych klipów. Ich pełnometrażowy debiut kończy obecnie etap developmentu, na który otrzymali wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Helena jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Bartek ukończył Łódzką Szkołę Filmową. Od wielu lat pracują równolegle w różnych obszarach twórczych — Helena jest reżyserem teatralnym, choreografem i fotografem, Bartek pisze muzykę i reżyseruje produkcje audio. Świadomość bogatego wspólnego zestawu umiejętności, a także narzędzi i języka, których używają w swojej pracy, pozwala im przyjąć unikalną perspektywę w swoich projektach.

Wszystkie obszary swojej działalności traktują jak naczynia połączone i starają się, aby doświadczenie i umiejętności zdobyte w każdym z nich wpływały na siebie nawzajem. Ich proces twórczy charakteryzuje się dbałością o szczegóły, dokładnym planowaniem i poszukiwaniem najlepszej formy wizualnej dla opowiadanych historii. Wykształcenie i wieloletnie doświadczenie aktorskie pozwalają im na bardzo precyzyjne prowadzenie aktorów i formułowanie jasnych, efektywnych zadań.

Organizatorem festiwalu PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Plaster". Partner główny to Łódzkie Centrum Wydarzeń. Partner miejsca - Monopolis. Partnerzy wydarzenia: ŁOWCY, ZAiKS, Niebostan, Akademickie Centrum Designu, Film Produkcja, Przestrzeń, Mitsubishi Motors Polska, PURO Łódź, Mediateka MeMo. Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Łódź