Tłumacze tłumaczom - spotkanie z tłumaczkami języka migowego

26 Września 2022, 20:00-22:00 (Poniedziałek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  PSTK - Tłumaczenie migowe na wydarzeniu
już niedostępne -

Wydarzenie PSTK - Tłumacze tłumaczom - spotkanie z tłumaczkami języka migowego członkiniami PSTK

Czy wiecie, że w gronie członków i członkiń Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych mamy tłumaczki języka migowego? 

Jak znaleźć dobrego tłumacza języka migowego? Jak pracują tłumacze języka migowego? I czy mamy tłumacza WŁAŚCIWEGO języka migowego?

Na te i inne ważne pytania odpowiedzą nasze koleżanki Magda Schromová i Joanna Ciesielska podczas kolejnego spotkania z serii "Tłumacze tłumaczom".

Zapraszamy szczególnie: 

- kolegów i koleżanki tłumaczy i tłumaczki konferencyjne

- organizatorów imprez i wydarzeń

- wszystkich zainteresowanych tłumaczeniem migowym

Program spotkania:

1. Krótko o językach migowych.
2. Specyfika tłumaczenia w kombinacji z językiem migowym - podobieństwa i różnice do tłumaczenia pomiędzy językami fonicznymi.
3. Współpraca między tłumaczami języka fonicznego a języka migowego - RSI i on site.
4. Miejsce pracy teamu tłumaczy j. migowego - skoro nie kabina to co?
5. Jak znaleźć tłumacza języka migowego na wydarzenie?

6. Q&A

Magda Schromová

tłumaczka konferencyjna polskiego języka migowego z ponad 10-letnim, bogatym doświadczeniem. Zajmuje się tłumaczeniem konferencyjnym (RSI, on-site), artystycznym oraz środowiskowym. Specjalizuje się w tematyce edukacyjnej, politycznej i społecznej. Od 7 lat tłumaczy także spektakle teatralne oraz koncerty. Współautorka artykułu o tłumaczeniu artystycznym na język migowy wydanym przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego w ramach publikacji "Tłumacz języka migowego - kim był, kim jest, kim będzie" oraz artykułu na temat tłumaczenia teatralnego w polskim języku migowym wydanym przez Półrocznik Językowy Tertium 5(1). Absolwentka Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu oraz Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Studiowała na kierunku Język Czeski w Komunikacji Głuchych na Uniwersytecie Karola w Pradze, specjalizacja tłumaczeniowa. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych oraz Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. W latach 2016-2020 Sekretarz Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

Joanna Ciesielska

tłumaczka polskiego języka migowego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tłumaczeniach konferencyjnych on site i RSI, szczególnie o tematyce ekonomicznej, politycznej, sztuk wizualnych, edukacyjnej i społecznej. Wykonuje także tłumaczenia audiowizualne i środowiskowe. Jej tłumaczeniową pasją są tłumaczenia artystyczne obejmujące tłumaczenie spektakli teatralnych oraz utworów muzycznych, które wykonuje od 5 lat. Współautorka artykułu o tłumaczeniu artystycznym na język migowy wydanym przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego w ramach publikacji "Tłumacz języka migowego - kim był, kim jest, kim będzie". Od 3 lat prowadzi wraz z Magdą Schromovą wspólną działalność tłumaczeniową pod szyldem "Tłumaczki PJM". Członkini Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych oraz Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Absolwentka Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

Magda Schromová i Joanna Ciesielska
https://tlumaczkipjm.pl

Spotkanie online na Zoom. Uczestnictwo w spotkaniu bez opłat.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy!

Organizatorem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych PSKT https://pstk.org.pl

Zobacz również:

szkolenia