To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Jeśli chciałbyś dopasować skalę biznesu do popytu na rynku i masz pytania na temat optymalizacji zakładu między działem sprzedaży, planowaniem i produkcją to jest warsztat dla Ciebie.
Szczególnie dla: Właściciela, CEO, Dyrektora produkcji, głównego planisty, Kontrolera i analityka finansowego.
Strategia w Praktyce - Re-sizing Biznesu

Jeśli chciałbyś dopasować skalę biznesu do popytu na rynku i masz pytania na temat optymalizacji zakładu między działem sprzedaży, planowaniem i produkcją to jest warsztat dla Ciebie.
Szczególnie dla: Właściciela, CEO, Dyrektora produkcji, głównego planisty, Kontrolera i analityka finansowego.

już niedostępne 123,00 zł -

Szanowni Państwo,

Instytut Lean Leadership Way Polska, maj przyjemność zaprosić na serię warsztatów organizowanych w ramach cyklu "Zarządzanie w czasach kryzysu".

Cykl praktycznych warsztatów do rozwiązywania problemów, obniżenia kosztów, budowanie umiejętności pracowników dla firm z branżach produkcyjnych, logistycznych i handlowych ma umożliwić uczestnikom poznanie wybranych skutecznych rozwiązań w wybranych obszarach, dobrych praktyk i podzielenie się doświadczeniami. Dzięki temu uczestnicy zyskują możliwość zweryfikowania własnych działań i skorzystania z praktyk i rozwiązań zaimplementowanych przez innych. W wymianie wiedzy tkwi siła przechodzenia przez sytuacje kryzysowe.

By wziąć udział w warsztatach, nie musisz pracować w firmie, która pracuje według filozofii Toyoty, czy wdraża rozwiązania w obszarze lean. Będziemy odnosić się do pewnych narzędzi i rozwiązań, ale najistotniejsze będzie: praktyczne pokazanie jak podchodzić do rozwiązywania problemów, szukanie odpowiedzi czy podzielenie się rozwiązaniami przez uczestników. Nie chodzi nam o to, by uczyć narzędzi, ale by pokazać jak praktycznie można podejść do rozwiązywania problemów wdrażając nawet niewielkie zmiany i zainspirować się osiągnięciami innych.

Zorganizowaliśmy 5 warsztatów podzielonych na 3 obszary tematyczne działania każdej firmy: operacyjny, finansowy i w zakresie zarządzania zasobami pracowniczymi.Dodaj opis wydarzenia.

STRATEGIA W PRAKTYCE

Re-Sizing Biznesu - czyli skala biznesu szyta na miarę popytu po COVID-19

Jak dopasować skalę moich możliwości produkcyjnych do popytu na rynku!

Wyzwanie/problem 1: Skala biznesu jest uwarunkowana operacyjnie, zależna od sposobu zarządzania firmą i jej wewnętrznych działań, a nie od potrzeb rynku:

  • a.Brak optymalizacji wolumenów produkcyjnych.
  • b.Nadgodzinny na produkcji - dlaczego tak dużo i często?
  • c.Zmiany produkcyjne i ich wpływ na S&OP w zakładzie.

Wyzwanie/problem 2: Wyniki finansowe nie są optymalne i są obarczone różnymi procesami i decyzjami kierownictwa, które nie wnoszą wartości dodanej i są nieefektywne:

  • a.Koszty zmienne w stosunku do kosztów stałych.
  • b.Stany magazynowe w stosunku do kapitału obrotowego.
  • c.Czas realizacji zamówień w JIT (a czas taktu i przejścia).
Kod warsztatu: SP 1 Kiedy: 15 czerwca 11:00 - 12:00
Prelegent: Mark Forkun

Strona Instytuty na temat warztatów online

Najbardziej popularne linki do artykułów Marka Forkuna

https://www.llw-institute.com/yokoten-factory-draft/#blog_yokoten

Mark Forkun, Doradca Biznesowy, założyciel GNOSIS BUSINESS SOLUTIONS. Założyciel Lean Leadership Way Institute w Polsce, który jest częścią większej sieci łączącej byłych pracowników Toyoty.

Ukończył zarządzanie (MBA - Oksford), rachunkowość zarządczą (FCCA) oraz wdrażanie lean według metody Toyoty (Lean Leadership Master Practitioner).

W PWC (C&L) prowadził dział restrukturyzacji spółek i due diligence. W Allegro jako CFO i doradca inwestora giełdowego. Członek zarządu w wielu firmach z branży produkcyjnej, odzieżowej i logistycznej.

W Toyocie był odpowiedzialny za program pod nazwą "World Class Leadership Development Programme" w dziale Manufacturing Development Division dla ponad 4700 pracowników.

Ponad 300 firm zdecydowało się na wprowadzenie jego autorskich programów "Program Ciągłego Doskonalenia - PCD" oraz "Rachunkowość Lean", w większości to firmy produkcyjne (produkcja liniowa/taśmowa i jednostkowa) oraz firmy logistyczne i handlowe.

Praktykuje metodę Yokoten, inaczej mówiąc, dzieli się najlepszymi praktykami tak, aby rozwijać innych i siebie. Autor 'Przewodnika Managera. Vol.1', popularny blogger w tematyce Przywództwo lean w Polsce. Publikuje na Linkedin, w portalach branżowych (leancenter.pl), YouTube. 


Zobacz również:

szkolenia Finanse Lean Management Motywacja Strategia Zarządzanie kryzysowe wydarzenia warszawa