GDZIE SZUKAĆ PIENIĘDZY NA INNOWACJE? - webinar

15 Marca 2023, 10:00-11:30 (środa)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  GDZIE SZUKAĆ PIENIĘDZY NA INNOWACJE?
już niedostępne -

Youth Business Poland wraz z Łukasiewicz - ORGMASZ mają zaszczyt zaprosić na webinar dotyczący finansowania innowacyjnych rozwiązań B+R.


GDZIE SZUKAĆ PIENIĘDZY NA INNOWACJE?

Środa, 15 marca 2023

Godz.: 10:00 - 11:30

Webinar skierowany jest do MŚP i początkujących przedsiębiorców, którzy rozwijają innowacyjne biznesy.

Podczas spotkania dowiesz się:

  • jakie są źródła finansowania;
  • gdzie zostanie zainwestowane ok. 140 mld Euro dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)- zakres, terminy, oferta przygotowania wniosków;
  • o korzyściach ze współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz;
  • o konkretnych przykładach projektów;
  • czy do projektu potrzebujesz naukowca;
  • jak skorzystać z wsparcia, zweryfikować swój pomysł i projekt.

Aby wziąć udział w webinarze, należy zapisać się poprzez przycisk "rejestracja online".


AGENDA SPOTKANIA:

  • 10:00 - 10:05 Nauka dla biznesu; dr Grzegorz Malinowski, Dyrektor Łukasiewicz - ORGMASZ
  • 10:05 - 10:10 Wsparcie dla biznesu; Marta Migoń, Senior Manager Youth Business Poland 
  • 10:10 - 10:15 Partnerstwa z Siecią Badawczą Łukasiewicz; dr Artur Kwaśniewski 
  • 10:15 - 10:20 4P, czyli jak to robimy w CRB; Bogdan Kępka
  • 10:20 - 10:45 Finansowanie MŚP w ramach Ścieżki SMART; dr Paulina Kaczor-Szkodny
  • 10:45 - 10:50 Jak rozpocząć współpracę z Łukasiewiczem? Monika Stygar
  • 10:50 - 11:20 Sesja Q&A 
  • 11:20 - 11:30 Podsumowanie; Jerzy Karwelis & Marta Migoń

Dołącz do spotkania już DZIŚ!

Udział jest bezpłatny, po rejestracji online.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Spotkanie odbędzie się poprzez platformę Zoom. Po zarejestrowaniu otrzymasz maila z linkiem do spotkania online.


Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Króla Wielkiej Brytanii Karola III, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 55 krajach świata. Youth Business Poland organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny.

Misją YBP jest rozwój przedsiębiorczości i kompleksowe wsparcie początkujących przedsiębiorców, aby mogli w pełni rozwijać swój potencjał, tworzyć stabilne firmy i nowe miejsca pracy.

Celem działalności fundacji jest pomoc firmom w realizacji ich polityki CSR oraz inicjowaniu współpracy ze startupami. YBP realizuje swoją misję poprzez organizacje programów akceleracyjnych, konkursów dla startupów, finansowania, warsztatów, konferencji i webinarów. W sieci YBP zrzeszonych jest blisko 130 mentorów, którzy aktywnie wspierają przedsiębiorców.


Łukasiewicz - ORGMASZ, jako jednostka analityczna Sieci Badawczej Łukasiewicz specjalizuje się w badaniach społeczno-ekonomicznych prowadzonych w szeroko rozumianym obszarze STI (Science, Technology, Innovation).

Celem Łukasiewicz - ORGMASZ jest dostarczanie eksperckiej wiedzy na temat skutków wprowadzania nowych technologii dla wspierania procesów decyzyjnych administracji publicznej, biznesu i obywateli.

W ramach Łukasiewicz - ORGMASZ działa Centrum Rozwoju Biznesu. Powołano je z myślą o przedsiębiorcach, którzy szukają współpracy z instytutami Łukasiewicza. Przedsiębiorcy ci często potrzebują nie tylko unikalnego rozwiązania, ale również doradztwa, które ukierunkuje rozwój ich firmy. Zakres działań Centrum Rozwoju Biznesu jest szeroki. CRB zajmuje się m.in. doradztwem biznesowym, wyceną własności intelektualnych czy konstruowaniem biznesplanów konkretnych technologii. Pozwala to przede wszystkim, na komercjalizację technologii i usług, których szeroka oferta znajduje się w każdym z 22 instytutów. Eksperci Centrum Rozwoju Biznesu, po nawiązaniu kontaktu z przedsiębiorcą, rozpoznają możliwości instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz równocześnie śledząc możliwości finansowania zewnętrznego. Pozwala to na kompleksowe podejście w ramach komercjalizacji technologii i usług.



Poznaj naszych prelegentów:


dr Grzegorz Malinowski - Dyrektor Łukasiewicz - ORGMASZ

Adiunkt na Akademii Leona Koźmińskiego, specjalizuje się w badaniach z zakresu makroekonomii. Zdobył doświadczenie biznesowe pracując na wielu stanowiskach w bankowości, prowadząc działalność doradczą, rozwijając sprzedaż w różnych branżach oraz zarządzając ryzykiem walutowym przedsiębiorstw. Jestem członkiem centrum TIGER, zajmującego się problematyką rozwoju gospodarczego w kontekście globalizacji. Doktor nauk ekonomicznych, magister zarządzania finansami i filozofii.


Marta Migoń - Senior Manager

Doświadczony menedżer w obszarze zarządzania programami rozwojowymi i przedsiębiorczością. Od 8 lat rozwija program mentoringowy Youth Business Poland. W Fundacji zajmuje się głównie fundraisingiem oraz pozyskiwaniem i utrzymywaniem partnerstw z organizacjami i instytucjami wspierającymi działania w obszarze przedsiębiorczości .Posiada wykształcenie i doświadczenie w zakresie szkoleń i coachingu. Prowadziła własną firmę i rozumie proces stawania się przedsiębiorcą z obu stron.



Jerzy Karwelis - Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz - ORGMASZ

Pracował dla prasowych koncernów wydawniczych (Dziewczyna, Popcorn, CHIP, Forbes, Newsweek, Fakt, Rzeczpospolita).Działał na rzecz środowiska wydawniczego (Izba Wydawców Prasy, Związek Kontroli Dystrybucji Prasy).Uczestniczył w tworzeniu standardów środowiska mediowego (Polskie Badania Czytelnictwa, Polskie Badania Internetu, Kodeks Wydawców Prasy). Specjalizował się w zarządzaniu procesami wydawniczymi, restrukturyzacji, rebrandingu tytułów i ich komercjalizacji.


dr Artur Kwaśniewski - Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz - ORGMASZ

Dr ekonomii, MBA; Studia podyplomowe z Zarządzania, Psychologii Biznesu. Program HBS/ALK Mikroekonomia Konkurencyjności; Egzamin dla Członków Zarządu i Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Menedżer w projektach inwestycyjnych i doradczych, w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Orange S.A. Konsultant i współwłaściciel w firmach doradczych.


dr Paulina Kaczor-Szkodny - Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz - ORGMASZ

Na stałe związana z tematyką projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Posiada doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat 2012-2022 podczas pracy w administracji publicznej, instytutach naukowo-badawczych oraz w obszarze MŚP. Jest pracownikiem naukowym, aktywnie zajmującym się pisaniem, wdrażaniem oraz rozliczaniem projektów zarówno naukowych, jak i inwestycyjnych (m.in. POIR, POIiŚ, fundusze szwajcarskie, fundusze norweskie, MEiN, ARiMR, NAWA, RPO, POWER).



cid:54ae8ebb-e2dd-44f6-81c1-b9cd35af365e

Bogdan Kępka - Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz - ORGMASZ

Od początku swojej kariery zawodowej związany z ekologią, klasteringiem oraz kooperacją i współpracą środowisk biznesowych, samorządowych i naukowych. Posiada umiejętności zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi w obszarze zarządzania środowiskiem i Green Deal. Zarządza w Łukasiewicz - ORGMASZ projektem Klaster Polskie Technologie Bazaltowe.

Monika Stygar - Centrum Rozwoju Biznesu, Łukasiewicz - ORGMASZ

Zawodowo związana z transformacją cyfrową i nowymi technologiami. Przez ponad 20 lat pracowała na pograniczu mediów cyfrowych, biznesu i IT. Prowadziła kluczowe projekty wydawnicze i produktowe dla największego polskiego portalu Onet. Pracowała również w dziale projektów specjalnych w Ringier Axel Springer Polska, gdzie odpowiadała za komercjalizację usług i produktów oraz kontakty z biznesem. Ukończyła Wydział Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.







Zobacz również:

szkolenia