To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestracja na bezpłatne wydarzenie: spotkanie Klubu Przedsiębiorcy połączone z I Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Klub Przedsiębiorcy | I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule

Rejestracja na bezpłatne wydarzenie: spotkanie Klubu Przedsiębiorcy połączone z I Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule.

już niedostępne -


Nowością tegorocznej edycji E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" będzie wydarzenie towarzyszące w postaci Klubu Przedsiębiorcy połączonego z I Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Uczestnicy spotkania, które odbędzie się w dniu 08 września (czwartek) 2022 roku, na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A., zlokalizowanych przy Al. Armii Krajowej 220, w Bielsku-Białej, będą mieli możliwość posmakować sportowej, biznesowej rywalizacji w ramach gry w boule. Rozgrywka Boule na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosta, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji. Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się gra w bule. Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu np. utwardzonym żwirze. Wymiary boiska dla gry turniejowej to min. 15m x 4m ale przy grze rekreacyjnej wymiary te mogą być zbliżone. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5 - 80mm (ciężar od 650 do 800g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Boule to obecnie sport nieolimpijski, który jednak rozgrywany jest w ramach tak zwanych World Games. Przyjmuje się, że we Francji liczba licencjonowanych graczy rozwijających się w tej dyscyplinie przekracza granicę 500 tysięcy. Petanka jest również bardzo popularna w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Kanadzie i Maroko. Ludzi rzucających zestawem kul spotkać można także w Polsce - szacuje się, że w naszym kraju liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy. Jednak przede wszystkim gra w boule to gra drużynowa, która w naszej opinii idealnie integruje jej uczestników oraz wzmacnia lub pozwala na nawiązanie nowych wzajemnych relacji, w tym biznesowych!

Poza rozgrywkami w boule, w ramach planowego spotkania Klubu Przedsiębiorcy przygotowaliśmy dla Państwa również inne atrakcje, w tym m.in.:
✅ prezentację nowych firm członkowskich BIG,
✅ prezentację sponsora spotkania Klubu Przedsiębiorcy,
✅ rozmowy networkingowe przedsiębiorców,
✅ poczęstunek w formie grilla dla uczestników spotkania.

Spotkanie Klubu Przedsiębiorcy & I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule rozpoczynamy o godzinie 15:30


* w przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych w dniu rozgrywania turnieju, wydarzenie może zostać anulowane lub przeniesione w inne miejsce o czym Organizator poinformuje uczestników w oddzielnej korespondencji e-mail.

Zobacz również:

imprezy wydarzenia 43-300 Bielsko-Biała