To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Rejestracja na bezpłatne wydarzenie: spotkanie Klubu Przedsiębiorcy połączone z II Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Klub Przedsiębiorcy & II Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule

Rejestracja na bezpłatne wydarzenie: spotkanie Klubu Przedsiębiorcy połączone z II Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule.

już niedostępne -

Beskidzka Izba Gospodarcza ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnym spotkaniu Członków i Sympatyków Izby w ramach Klubu Przedsiębiorcy, który odbędzie się w dniu 23 maja 2024 roku (czwartek), o godzinie 15:30 w Hotelu Dębowiec oraz na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A., zlokalizowanych przy Al. Armii Krajowej 220 w Bielsku-Białej.

Majowe spotkanie Klubu Przedsiębiorcy będzie wyjątkowe bowiem zostanie połączone z II Turniejem w Boule o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej! Wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, zdecydowaliśmy się zorganizować drugą edycję tego wyjątkowego w skali regionu wydarzenia! I edycja turnieju, która stanowiła wydarzenie towarzyszące do odbywającego się w 2022 roku Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" okazała się wielkim sukcesem. Liczymy że i w tym roku będziemy mogli z zapartym tchem obserwować sportową rywalizację przedsiębiorców zrzeszonych w BIG!


Uczestnicy spotkania Klubu Przedsiębiorcy, którzy w formularzu rejestracyjnym wyrażą chęć udziału w turnieju będą mieli możliwość posmakować sportowej, biznesowej rywalizacji w ramach gry w boule. Co warte podkreślenia - rozgrywka boule dedykowana jest dla każdego bowiem gra ta nie wymaga od jej uczestników sportowych umiejętności czy predyspozycji fizycznych. Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się gra w bule. Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu np. utwardzonym żwirze. Wymiary boiska dla gry turniejowej to min. 15m x 4m ale przy grze rekreacyjnej wymiary te mogą być zbliżone. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5 - 80mm (ciężar od 650 do 800g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Boule to obecnie sport nieolimpijski, który jednak rozgrywany jest w ramach tak zwanych World Games. Przyjmuje się, że we Francji liczba licencjonowanych graczy rozwijających się w tej dyscyplinie przekracza granicę 500 tysięcy. Petanka jest również bardzo popularna w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Kanadzie i Maroko. Ludzi rzucających zestawem kul spotkać można także w Polsce - szacuje się, że w naszym kraju liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy. Jednak przede wszystkim gra w boule to gra drużynowa, która w naszej opinii idealnie integruje jej uczestników oraz wzmacnia lub pozwala na nawiązanie nowych wzajemnych relacji, w tym biznesowych! Co więcej - dla uczestników i zwycięzców turnieju przewidziano liczne nagrody! Celem przybliżenia Państwu tego sportu, w załączeniu oraz poniżej prezentujemy szczegółowe zasady gry w boule.

Poza rozgrywkami w boule, w ramach planowego spotkania Klubu Przedsiębiorcy przygotowaliśmy dla Państwa również inne atrakcje, w tym m.in.:

✅ prezentację nowych firm członkowskich BIG,

✅ rozmowy networkingowe przedsiębiorców,

✅ poczęstunek w formie grilla dla uczestników spotkania.


Ważne informacje organizacyjne dla uczestników spotkania Klubu Przedsiębiorcy!

  • ze względów organizacyjnych udział w spotkaniu Klubu Przedsiębiorcy oraz II Turnieju w Boule o Puchar Prezesa BIG możliwy jest jedynie po potwierdzeniu udziału poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie <>
  • zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmujemy do dnia 21 maja 2024 roku. Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
  • spotkanie Klubu Przedsiębiorcy rozpocznie się o godzinie 15:30 w sali konferencyjnej Hotelu Dębowiec, gdzie nastąpi podział na drużyny oraz przedstawienie zasad gry w boule. II Turniej w Boule o Puchar Prezesa BIG organizowany będzie na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A.
  • możliwy jest udział w spotkaniu Klubu Przedsiębiorcy bez udziału w rozgrywkach sportowych w ramach I Turnieju w Boule o Puchar Prezesa BIG. Chęć udziału w turnieju należy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym.
  • ze względu na sportowy charakter wydarzenia na spotkaniu Klubu Przedsiębiorcy oraz I Turnieju w Boule o Puchar Prezesa BIG obowiązuje strój nieformalny/sportowy, ze szczególnym uwzględnieniem pełnego obuwia dla uczestników turnieju!
  • ze względu na fakt iż I Turniej w Boule o Puchar Prezesa BIG odbywać się będzie na terenie otwartym prosimy o dostosowanie ubioru do aktualnych warunków atmosferycznych w dniu turnieju. Czas trwania rozgrywek to ok. 3 godziny. Jednocześnie informujemy iż w przypadku wystąpienia wyjątkowo złych warunków atmosferycznych w dniu rozgrywania turnieju, wydarzenie może zostać anulowane lub przeniesione w inne miejsce o czym Organizator poinformuje uczestników w oddzielnej korespondencji e-mail!

Zobacz również:

imprezy wydarzenia 43-300 Bielsko-Biała