To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie autorskie z Beatą Zuzanną Borawską
już niedostępne -

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Naszą Gościnią będzie Beata Zuzanna Borawska, autorka książki Sama siebie nie pamiętam, która ukazała się nakładem wydawnictwa Granda.

W trakcie spotkania fragmenty Samej siebie nie pamiętam przeczyta Olga Adamska, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejścówki.

O książce:

Sama siebie nie pamiętam to debiut literacki Beaty Zuzanny Borawskiej. Porusza ona w sposób poetycki i artystyczny fundamentalne dziś tematy - chorobę i opiekę nad osobą zależną oraz pamięć: tę utraconą i tę żywą. Książka zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże. Opowiadania, które często przybierają kształt próz poetyckich, wspomnień, podkreślają podziały na to, co męskie i kobiece, zwracają uwagę na cielesność, kobiecość, a przede wszystkim pamięć ciała. Natomiast kartki z dziennika to już wielomiesięczny, fragmentaryczny zapis zmagań z Alzheimerem, które nie pozbawione są trudnych przeżyć, niespodzianek losu, jak i humoru. Z kolei poezja to głównie "głos Chorej". Całość ilustrują kolaże Anny Paszkowskiej.

Gościnie:

Beata Zuzanna Borawska (ur. 1985) - od ponad dziesięciu lat związana z kulturą jako: dziennikarka, animatorka kultury, wydawczyni płyt z muzyką jazzową, współautorka filmu pt. "Narcyz o sobie. Historia Marka Kazany". Aktywistka społeczna, feministka, obecnie studentka studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim.

Olga Adamska - aktorka teatralna. W dorobku ma ponad 60 ról dramatycznych i komediowych, recitale i monodramy. Ulubienica szczecińskiej publiczności. Inspiracji szuka w literaturze. Brzeg morza to jej ulubiony krajobraz.

Zadanie: "Spotkania (w) Między Wierszami 2021" jest realizowane w ramach Programu Partnerstwo dla książki.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".

Zobacz również:

kultura i sztuka Książka Literatura Poezja Spotkanie z autorem wydarzenia Szczecin