To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na świąteczne warsztaty rodzinne z Kamilą Bednarz / dla 1 osoby
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Adventure w Ustce zaprasza mieszkańców Powiatu Słupskiego do udziału w świątecznych warsztatach rodzinnych z Kamilą Bednarz, realizowanych w ramach projektu Adventure dla Ziemi. Będą to warsztaty świąteczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Podczas zajęć uczestnicy przygotują świąteczne ozdoby, stroiki i kompozycje artystyczne.

Świąteczne warsztat ekologiczny nr 1 >>> Idą święta, być eko pamiętaj!

Prowadzące: Kamila Bednarz

Termin: 4 grudnia 2021 r. / godz. 10.00 (2h)

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców / dziadków. 

Planujemy zaprosić max. 20 osób do jednej grupy.

Wstęp wolny / ze względu na ograniczoną ilość miejsc / zapisy obowiązkowe.

>>> Pobierz bezpłatny bilet poprzez evenea.pl

>>> Kontakt: [email protected]

>> Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce, ul. Darłowska 3b

Sponsorami projektu są firma Milarex Sp. z o.o. i Fundacja Kaszubskie Słoneczniki.

Prowadząca:
KAMILA BEDNARZ (ur.1981,Słupsk)
Absolwentka koszalińskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa oraz warszawskiej Szkoły Projektowania Biżuterii oprócz wykonywania biżuterii uprawia malarstwo, rzeźbę oraz sztukę ziemi.
Lubi to, co proste, naturalne, surowe, ściśle związane z ziemią.
W swych pracach oddaje zmysłowość w odczuwaniu świata: w naturze miękkość mchu, zapach lasu, śpiew ptaków i szelest liści, a w codzienności jej kolory i faktury. W ten sposób łączy naturę z kulturą - poprzez swoje projekty, pokazuje, że jest to możliwe. Rozpięte między realną formą a sennym marzeniem prace malarskie artystki są bliskie poetyce realizmu magicznego czy surrealizmu. Wyobraźnia, gra nieoczekiwanych skojarzeń i zestawień, aura tajemniczości i niepokoju stanowią główne wyznaczniki jej twórczości.
Jej prace to także wyszukiwanie nowych możliwości tkwiących w każdym, czasem już bezużytecznym przedmiocie. Jednak ich bezużyteczność to tylko pozory. W zwykłej codzienności odnajduję niesamowite inspiracje, które na drodze eksperymentu, dają wymierne efekty w postaci nowego projektu. Może to być oderwany, zabawny guzik ze sterczącą nitką, kawałek kartki, przez którą prześwieca słoneczny promyk. I już powstaje szkic, który cyzelowany mozolnie w pracowni, z całą gamą nachodzących na siebie skojarzeń, tworzonych przez jej umysł i sposób postrzegania świata, zamienia się w coś nowego, co ma nie tylko zdobić kulturalnego człowieka, ale też wyrazić jego przynależność do naszej karmicielki - Ziemi. To ona daje nam ciepło, pokarm, wodę. Tworząc taką, a nie inną biżuterię, obiekt lub instalację ofiarowuje jej swoją wdzięczność. Jest to jej forma rozmowy ze światem, który zwraca się do niej z prośbą: "zrób coś ze mną, zrób coś nowego".
To także mama dwójki dzieci, które wychowuje przez sztukę, głęboko wierząc, że kreatywność jest w życiu najważniejsza.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Ustka