To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Koncert: Włodzimierz Nahorny oraz Mariusz Bogdanowicz (kontrabas)
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Gwiazda festiwalu- Włodzimierz Nahorny

Jeden z najwybitniejszych pianistów na świecie, nazywany przez krytyków "Chopinem jazzu" zagra w sobotę 10 września 2022 w Trybunale Koronnym. Na kontrabasie będzie mu towarzyszył Mariusz Bogdanowicz.

Jego życiorys artystyczny to cała historia polskiego jazzu. Jego muzyka, pełna poezji i romantyzmu to kawał historii światowego jazzu. Kiedy w Wiedniu (1966-67) został uhonorowany nagrodą z otrzymaną z rąk Duke'a Ellingtona świat już wiedział, że wybitny pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer wciąż będzie zaskakiwał publiczność niesłychaną energią muzyczną, niespotykaną wrażliwością i skromnością.

Mariusz Bogdanowicz

Kontrabasista, kompozytor, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1991 roku prowadzi własne zespoły (płyty Back to the Bass i Confiteor Song). Komponuje piosenki, muzykę teatralną i filmową. Od 2006 wykłada na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Od 2019 jest kierownikiem Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej. Prowadzi kasę kontrabasu, gitary basowej, zespoły instrumentalne.

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Lublin