Koncert Maestro Adama Makowicza

9 Września 2023, 19:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Koncert Adama Makowicza

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Koncert Maestro Adama Makowicza

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Koncert Maestro Adama Makowicza

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Adam Makowicz, legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista wystąpi na 15. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Na występach w Stanach Zjednoczonych Artysta dzielił scenę z największymi i najwspanialszymi muzykami, między innymi z Benny Goodmanem, Herbie Hancockiem, Earl Hinesem, Freddie Hubbardem, Sarah Vaughan, Teddy Wilsonem, George Shearingiem, George Mrazem, Al Fosterem, Jack DeJohnette, Charlie Hadenem.

Po 1989 mógł wreszcie odwiedzić Polskę, wielokrotnie występując z takimi orkiestrami i zespołami kameralnymi jak: National Symphony of Washington, London Royal Philharmonic Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus", Polska Filharmonia Kameralna, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Chester String Quartet, Amici String Quartet, Kwartet "Wilanów" i wiele innych.

Mistrz jest w życiowej formie. Na koncercie zagra utwory z najnowszej płyty: Adam Makowicz "Blue Sapphires" LP Edycja limitowana, AC Records 028 (2023), nagranej metodą prosto na taśmę masteringową z pominięciem "wielośladu". Artysta zagrał na jednym z trzech istniejących fortepianów Szwedzkiej firmy Grand Malmsjo "Banana". Jest to jedyna konstrukcja, w której struny nie krzyżują się. Fortepian strojony w stroju 432Hz. Masteringu oraz nacięcia lakierów dokonano w ABBEY ROAD STUDIOS w Londynie. Inżynierem był Alex Wharton (The Beatles, Paul mcCarthney, Marvin Gaye, Rolling Stones).

To będzie muzyczna uczta. Po koncercie będzie można nabyć płytę, z autografem będzie ozdobą kolekcji.

Zobacz również:

koncerty Koncert wydarzenia Lublin