To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DOMINE DEUS - Koncert: Luigi Pagano oraz Dominika Zamara

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejscKoncert dedykowany pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego, w dniu Jego beatyfikacji. 

Zaśpiewa Dominika Zamara, polska diva operowa mieszkająca na stałe we Włoszech, gdzie melomani ogłosili artystkę sopranem fenomenalnym.Na organach katedralnych zagra Stanisław Maryjewski. W programie recitalu trzy utwory Antonio Vivaldiego: "Domine Deus", "Sicut erat", "Quia Respexit", "Alleluja" Mozarta, "Ave Maria" Michała Lorenca, "Lascia chi'o pianga" Haendla, "Agnus Dei" Wiesława Rentowskiego. Specjalnie dla naszego festiwalu Dominika Zamara zaśpiewa premierowo wiersz Cypriana Kamila Norwida "Marionetki". 

Na finał jubileuszowego koncertu Luigi Pagano, który jest autorem pieśni 7Dicembre zaśpiewa wraz z Dominiką Zamarą. 

Dominika Zamara

Sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewa na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery "Il Tramonto Coronaro" w Teatro Olimpico di Vicenza. Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. Zaśpiewała w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobową orkiestrą. Galę poprowadził aktor Kevin Spacey. Koncertowała w Meksyku w Manuel Ponce Hall, najbardziej prestiżowej sali koncertowej w Ameryce Łacińskiej. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród w kategorii muzyka klasyczna, m.in. Złotej Sowy otrzymanej w Wiedniu, Nagrody Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagrody Stradivarii w Cremonie za DVD z muzyką Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: w Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydała cztery płyty we Włoszech.

Luigi Pagano

Grał z Paulem McCartneyem, występował z największymi gwiazdami kina, koncertował na całym świecie. Do Polski sprowadziła go… miłość. Pochodzi z Neapolu i ma w sobie wszystko to, czego oczekiwalibyście po Włochu - radość, energię, otwartość. Luigi Pagano mówi, że jego serce wypełnia przede wszystkim miłość do żony, Agnieszki i muzyka. To miłość sprowadziła go do Polski, a on sprowadził do Polski swoją muzykę. Gra na gitarze akustycznej i śpiewa.

To on napisał i skomponował wzruszającą pieśń 7Dicembre, którą na finał jubileuszowego koncertu zaśpiewa z Dominiką Zamarą, polską sopranistką, mieszkającą na stałe we Włoszech, która występuje na scenach najsłynniejszych teatrów operowych w Europie i Stanach Zjednoczonych.


Zobacz również:

koncerty wydarzenia Lublin