Akcja?Reakcja!: 24.11 Koła serwis łożysk i centrowanie;

24 Listopada 2022, 18:30-20:30 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu na Akcja?Reakcja!: Koła serwis łożysk i centrowanie
już niedostępne 99,00 zł -
  Bilet płatny na miejscu
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc

Akcja?Reakcja! - spotkania wkoło rowerowe i warsztaty z serwisowania roweru.

Reakcja łańcuchowa to oprócz serwisu rowerowego również miejsce spotkań, w którym chcemy poszerzać wiedzę i świadomość ludzi na temat rowerów. Dlatego w tym roku zapraszamy na serię warsztatów, podczas których skupimy sie na wątkach ogólno rowerowych oraz tych stricte techniczno-serwisowych. Serwis znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 111A/U1.

Celem warsztatów "Akcja?Reakcja!" jest przybliżenie chętnym podstawowych prac serwisowych, które możecie wykonać samodzielnie w domu. Zauważyliśmy, że części rowerowe, które są przez nas serwisowane w wielu przypadkach mimo młodego wieku są mocno zużyte. Utrudnia to możliwości serwisu, a często kończy się wymianą części na nową. Użytkownicy rowerów za pomocą prostych trików mogą wydłużyć żywotność części w swoich rowerach. Dzięki temu użytkownicy rowerów będą mogli mniej wydawać na nowe części, a serwisy rowerowe będą naprawiać elementy, które się do tego nadają. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nabyć, lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu serwisu roweru.

Darmowe spotkania o lifestylu rowerowym

Tegoroczna seria warsztatów odbywać się będzie przez miesiąc we wtorki i czwartki, o godzinie 18:30 w Reakcji łańcuchowej. Spotkania wtorkowe są całkowicie darmowe. W ich trakcie omawiane będą zagadnienia o tematyce lifestylowej, a ich częścią będzie dyskusja na omawiany temat. Spotkania te będą dotyczyły kwesii społecznych i branżowych, więc z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Odpłatne warsztaty z serwisowania rowerów

Każde spotkanie rozpocznie się prezentacją i częścią techniczną, która przybliży szczegóły omawianego tematu. Na ciekawych i praktycznych przykładach opisane zostaną działania, które można podjąć samemu w domu, z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Podczas tego warsztatu przedstawimy najważniejsze pojęcia, narzędzia, wykresy i zakresy pracy w profesjonalnym serwisie rowerowym. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą w stanie samodzielnie wymieniać części w rowerze oraz dbać o jego jakość i bezpieczeństwo.

Cena warsztatów: 99 zł (w cenie każdego warsztatu drobny upominek).

Harmonogram:

Godziny: 18:30 - 20:30.

15.11 - Zasady eksploatacji roweru;

17.11 - Serwis i konsweracja napędu;

22.11 - Ikoniczne marki rowerowe;

24.11 - Koła serwis łożysk i centrowanie;

29.11 - Technologie rowerowe kiedyś i obecnie;

01.12 - Ogumienie - technologie i montaż;

06.12 - Relacje bikepackingowe;

08.12 - Awaryjne techniki napraw roweru;

13.12 - Podstawa geometrii roweru i bikefittingu;

15.12 - Standardy mocowań i osprzętu.

Miejsce: Reakcja łańcuchowa, ul. Marszałkowska 111A/U1

Zobacz: relację z warsztatów, które odbyły się w 2021 roku: LINK.

Zobacz również:

szkolenia