To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Z okazji 78. rocznicy likwidacji obozu przejściowego w Pruszkowie serdecznie zapraszamy na spektakl poetycko-muzyczny "Pocztówka z Dulagu". W sobotę, 14 stycznia o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 wystąpią artyści grupy Teatralnia K40, którzy zaprezentują spektakl w reżyserii Karoliny Skrzyńskiej, zrealizowany na podstawie wspomnień więźniów obozu Dulag 121. 

Po tym jak od drugiej połowy października 1944 roku, kiedy akcja wysiedlania cywilnej ludności Warszawy została zakończona, zakres działania obozu Dulag 121 był systematycznie ograniczany - stopniowo malała liczba więźniów a kolejne hale były wyłączane z użytku. W nocy z 15 na 16 stycznia 1945 roku - dzień przed wkroczeniem do Warszawy wojsk sowieckich - Niemcy ewakuowali całą niemiecką załogę obozu Durchgangslager 121 a sam obóz przestał istnieć.

Spektakl "Pocztówka z Dulagu" powstał w oparciu o listy, wspomnienia i relacje Świadków Historii zgromadzone w archiwum Muzeum Dulag 121. Artyści ze Stowarzyszenia K40 w formie poetycko-muzycznej przedstawiają losy wypędzony warszawiaków, którzy między sierpniem 1944 a styczniem 1945 byli więźniami obozu Dulag 121. Rekwizyty użyte w przedstawianiu są autentycznymi przedmiotami należącymi do byłych więźniów obozu.

Teatralnia K40 - amatorska grupa teatralna działająca przy Stowarzyszeniu K40 w Komorowie od 2014 r. Zespół tworzą seniorzy pełni pasji, ambicji i życiowego optymizmu. Opiekunką zespołu i pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Karolina Skrzyńska - aktorka związana z teatrem Gardzienice, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Na swoim koncie Teatralnia K40 ma inscenizacje m. in. takich spektakli jak: "Kochanek Sybilli Thompson" opartego na podstawie dramatu Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, "Smoczysko Zamczysko" autorstwa Grażyny Siczek czy "Twardowski dla małych i dużych".


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Pruszków