To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka

dostępnych: 15

już niedostępne -

🔵 O zajęciach


Warsztaty będą cykliczne i umożliwiają wam poznanie podstawowych technik rysunkowych i malarskich. Pozwolą wam one poznać zasady kompozycji, operowania kolorem, mierzenia proporcji i perspektywy. Każde spotkanie połączy praktykę z teorią i rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia do zagadnień sztuki współczesnej oraz dzieł artystów, które potem posłużą nam za inspiracje do tworzenia prac. Prace stworzone podczas warsztatów chętnie pokażemy na zbiorowej wystawie, która będzie podsumowywała czas spędzony w Domu Sąsiedzkim Nasze Ujeścisko.🔵 Dla kogo?


Zajęcia są dla osób powyżej 15 lat. Zadbamy o to, aby każdy - niezależnie od stopnia zaawansowania - mógł wziąć udział w zajęciach.🔵 Szczegóły dotyczące wejściówek


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych obowiązują zapisy. Wejściówki zarezerwujesz na tej stronie lub stacjonarnie w Domu Sąsiedzkim Nasze Ujeścisko przy ul. Wadowickiej 5 w Gdańsku (od poniedziałku do czwartku w godzinach 17:00 - 20:00). Nie musisz drukować swojej wejściówki. Wystarczy zapisać się i przyjść na zajęcia.🔵 Gdzie odbędą się zajęcia?


Zajęcia odbędą się w Domu Sąsiedzkim Nasze Ujeścisko przy ul. Wadowickiej 5 w Gdańsku.*🔵 Jak dojadę?


Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Domu Sąsiedzkiego Nasze Ujeścisko znajdują się dwa przystanku autobusowe: Przemyska (z którego kursują autobusy linii nr: 115, 118, 120,156, 174,195) oraz Jeleniogórska (z którego kursuję autobus linii nr 118).🔵 Kto poprowadzi zajęcia?


Julka Tymańska jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2017 roku jej prace można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych m.in. na pokazie porezydencyjnym w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia I, a także zbiorowych np. w Boomer Gallery w Londynie. Otrzymała także kilka nagród m.in. Prezydenta Miasta Legnicy i Magazynu Szum w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, Nagrodę CSW Łaźnia Gdańsk w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora oraz na Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego #RYSOWAĆ. Została również dwukrotną laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za znaczące osiągnięcia. Poza praktyką malarską zajmuje się rozwijaniem oddolnych inicjatyw na terenie Gdańska. W 2020 roku wraz z Sebastianem Choromańskim założyli Galerię Pawlacz, czyli Galerię Sztuki Współczesnej non-profit, w której organizują wydarzenia artystyczne promujące lokalnych twórców.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk