Tygodniowe warsztaty teatralno-taneczne dla młodzieży

25 Lipca 2022, 13:00 (Poniedziałek) - 29 Lipca 2022, 17:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
już niedostępne -

🔵 O zajęciach

Warsztaty pokażą i nauczą was procesu powstawania czytania performatywnego od podstaw. Najpierw stworzymy wspólny tekst, potem wyreżyserujemy dramat i opracujemy autorski ruch sceniczny. Zagłębimy się w to, czym jest wspólnota dla młodych ludzi, co to znaczy dla nas być razem i na jakich zasadach chcemy być razem oraz czym jest autonomia i przestrzeń wolności. Pod koniec warsztatów wszyscy chętni będą mogli zaprezentować efekty swojej pracy na profesjonalnej scenie w GAK Stacja Orunia swoim bliskim i sąsiadom.

🔵 Kiedy?

Warsztaty trwają 5 dni. Od poniedziałku (25 lipca) do piątku (29 lipca). Zajęcia zaczynają się o g. 13:00 i kończą o g. 17:00.

🔵 Dla kogo?

Zajęcia są dla osób od 14 do 18 lat. Zadbamy o to, aby każdy - niezależnie od stopnia zaawansowania - mógł wziąć udział w zajęciach.

🔵 Szczegóły dotyczące wejściówek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych obowiązują zapisy. Wystarczy zapisać się i przyjść na zajęcia.

🔵 Gdzie odbędą się zajęcia?

Zajęcia odbędą się w budynku Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku.

🔵 Jak dojadę?

Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdują się dwa przystanku autobusowe: Rejtana (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232) oraz Gościnna (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232). Do Gdańskiego Archipelagu Kultury można też dotrzeć pociągami POLREGIO do stacji Gdańsk Orunia.

🔵 Kto poprowadzi zajęcia?

Natalia Królak - Dramaturżka i pedagożka teatru, absolwentka Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej. Wiceprezeska fundacji Fala Nowej Kultury. Twórczyni pierwszej w Polsce ciałopozytywnej kampanii społecznej angażującej młodzież SPÓJRZ NA SIEBIE. Realizatorka działań edukacyjno-artystycznych z udziałem młodych ludzi, w tym między innymi dramaturżka spektaklu "CIAŁA NIEWIEŚCIE" nagrodzonego nagrodą główną I Nadmorskiego Festiwalu Teatralnego oraz reżyserka politycznego performansu nastoletniego "PANDEMONIUM". Pracuje z młodzieżą wykluczoną, doświadczoną zaburzeniami z zakresu zdrowia psychicznego, żyjącą w trudnych warunkach finansowych. Uczestniczy w międzynarodowym programie "CHANGE-NOW!", poświęconym demokratyzacji praktyk realizacji działań teatralnych. W centrum jej zainteresowań stoi antypedagogizacja pracy artystycznej z nastolatkami.

Agata Gregorkiewicz - trójmiejska tancerka, nauczycielka tańca współczesnego i improwizacji, praktyk terapeutycznego wymiaru tańca. Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk performatywnych oraz zapisu ruchu w paryskim konserwatorium ( CNSMDP). Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy PSCh w Poznaniu. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej CHOREOGRAFII W CENTRUM w warszawskim Centrum w Ruchu. Laureatka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska (w latach 2017, 2018, 2020), Stypendium twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego (2019), Stypendium Ministra Kultury MKDNiS ( 2021) oraz europejskiego programu E-PORTUNUS (2019). Autorka inicjatywy Rusz Duszę - w ramach której tworzy autorskie projekty artystyczne i społeczne.

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdańsk