To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spotkanie z Arturem Pławskim i Filipem Springerem
już niedostępne -

6.05.2024, godz. 18:00

Concordia Design Poznań, sala Expo, wejście C

"Fotografowałem miasto, którego dobrze nie znałem i z którego nie miałem wspomnień. Ta okoliczność była przyczyną bardzo przyjemnego doświadczenia — uwalniała od typowych skojarzeń i pozwalała wymyślać przestrzeń i siebie w niej na nowo" - pisze Artur Pławski o swoim projekcie "Dobre Miejsce".

Na zdjęciach uwiecznione zostały Tychy, miasto, którego hasłem promocyjnym jest tytułowe "Dobre miejsce". Projekt jednak w szerszym kontekście i w zaskakujący sposób pokazuje przestrzeń miejską w subiektywnej narracji autora. Zdjęcia są dokumentem, któremu nie brakuje wieloznaczności, wyobraźni i nieoczekiwanych spostrzeżeń.

Album fotograficzny "Dobre miejsce" /"The Right Place" zdobył tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2023.

Więcej o projekcie, o tym jak czytać miasto i fotografię miejską porozmawiają Artur Pławski oraz Filip Springer.

Wydarzenie organizowane jest z budżetu miasta Poznań #poznanwspiera i współorganizowane z Fundacją Vox Artis

----------------------------------------------------------

ARTUR PŁAWSKI

Fotograf dokumentalista. Ukończył filozofię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie pracuje w Muzeum Miejskim w Tychach. W swojej twórczości wykorzystuje wieloznaczność medium fotograficznego oraz subiektywny charakter form dokumentalnych. Laureat i finalista wielu konkursów fotograficznych, między innymi: Grand Press Photo, Leica Street Photo, Wielkopolska Press Photo, BZ WBK Press Foto, Śląska Fotografia Prasowa, Tychy Press Photo, Italian Street. Photography, San Francisco International Street Photography Awards, zwycięzca Fotograficznej Publikacji Roku 2023 za photobook "Dobre Miejsce".

Filip Springer

Reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, chiński i węgierski. Współtwórca Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie i dyrektor programowy festiwalu literackiego Miedzianka po Drodze. Przewodniczący jury Poznańskiej Nagrody Fotograficznej. 

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Poznań