"Raportowanie ESG- raport zrównoważonego rozwoju. Co to jest i kogo dotyczy"

7 Marca 2025, 10:00-13:00 (Piątek)

Wydarzenie on-line na platformie zoom.,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Raportowanie ESG
już niedostępne -

Szanowni Państwo

Sieć Informacyjno- Doradcza w Koszalinie i w Strausbergu, oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają na bezpłatne polsko-niemieckie seminarium pt. "Raportowanie ESG-raport zrównoważonego rozwoju. Co to jest i kogo dotyczy"oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają na bezpłatne polsko-niemieckie seminarium pt. "Raportowanie ESG-raport zrównoważonego rozwoju. Co to jest i kogo dotyczy"

Nowe wyzwania i regulacje wprowadzane przez Unię Europejską sprawiają, że firmy muszą zadbać o większą transparentność w kontekście otoczenia. Jednym z głównych narzędzie do osiągnięcia tego celu jest raportowanie efektów działań w obszarach ESG, czyli środowiskowych, społecznych i zarządczych, jak również określenie przyszłych zobowiązań w tym zakresie. Warto więc zrozumieć czym jest ESG, kto ma obowiązek raportowania, a także, dlaczego warto zainteresować się tym tematem już teraz, nawet jeśli obowiązek raportowania jeszcze nie obejmuje Twojej firmy. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.

Data: 07.03.2025, start godz. 10:00

Miejsce: platforma zoom.  https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_3FpQ2GZdQhKZa7lVgX-nuA

✔️ Podczas wydarzenia poznacie podstawy wdrożenia raportu zrównoważonego rozwoju.

✔️ Omówione zostaną praktyczne wskazówki i sprawdzone rozwiązania dotyczące raportowania ESG.

✔️ Będzie to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.


PROGRAM:

10:00 - 10:15 Otwarcie seminarium i powitanie uczestników

  • Przedstawienie organizatorów.
  • Wprowadzenie do tematyki ESG

10:15-11:15 Ogólne informacje o raportowaniu ESG, regulacje prawne.

  • ESG: co to oznacza?
  • Podstawy prawne i regulacje.
  • Jakie firmy są zobowiązane do raportowania zgodnie z regulacjami?
  • Dlaczego raportowanie ESG jest ważne?
  • Czy raportowanie ESG stanie się standardem w każdej branży?
  • Kluczowe elementy raportu.

-Daria Skrzypczak-Kozikowska - Adwokatka, coach, trenerka, ekspertka w zakresie prawa pracy, doradczyni kwestii społecznych w zakresie wdrażania ESG.

- Michał Będkowski-Kozioł- Radca prawny. Specjalizuje się w polskim i europejskim prawie regulacji sektorów infrastrukturalnych, w szczególności prawa energetycznego i prawa transportu kolejowego, a także w prawie ochrony konkurencji i prawie pomocy publicznej. Doradza przedsiębiorstwom w zakresie ESG (Environmental, Social, Governance), wspierając je w procesach wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych oraz w realizacji obowiązków regulacyjnych.

Przerwa 11:30-11:45

11:45-12:15 Przykłady dobrych praktyk

- Gordon Lengacker-  menedżera ds. zrównoważonego rozwoju, odpowiada za koordynowanie, integrację i wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmie, ściśle współpracując z pełnomocnikiem ds. zrównoważonego rozwoju.

12:15-12:35 

Magdalena Lejman - Managerka z wieloletnim doświadczeniem. U największego polskiego operatora logistycznego Rohlig SUUS Logistics odpowiada za strategię i komunikację, w tym wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju, realizację celów SBTi oraz raportowanie niefinansowe.

12:35-12:55 

Gawrysiak Damian - Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach bankowość i doradztwo finansowe oraz inwestycje i nieruchomości. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej - Zarządzanie w warunkach realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Oraz na kierunku Menadżer ESG na Uniwersytecie Gdańskim. Panelista wielu konferencji i debat w zakresie finansowania transformacji ESG.

12:55-13:00 - Pytania do prelegentów i podsumowanie.

PRELEGENCI:

Daria Skrzypczak-Kozikowska

Adwokatka, coach, trenerka, ekspertka w zakresie prawa pracy, doradczyni kwestii społecznych w zakresie wdrażania ESG. Daria specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw w zakresie prawa pracy oraz HR. Doradza przedsiębiorstwom w zakresie aktywnego przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, w tym w zakresie tworzenia polityk i procedur compliance. Wspiera przedsiębiorstwa w przygotowywaniu i wdrażaniu strategii ESG, specjalizując się w raportowaniu pozafinansowym kwestii społecznych (S). Prowadzi także szkolenia i warsztaty dla największych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w obszarze mobbingu i dyskryminacji. Jako certyfikowana coach i adwokatka skutecznie zajmuje się tematami związanymi z zarządzaniem konfliktami w miejscu pracy, ochroną przed mobbingiem i przeciwdziałaniem mobbingowi, dyskryminacji czy zarzutów nierównego traktowania. 


Michał Będkowski-Kozioł, Ph.D., LL.M.EUR.INt

Ekspert rekomendowany i wyróżniony w międzynarodowym rankingu LEGAL 500 - EMEA 2024 w kategorii Energetyka i Surowce Naturalne. Specjalizuje się w polskim i europejskim prawie regulacji sektorów infrastrukturalnych, w szczególności prawa energetycznego i prawa transportu kolejowego, a także w prawie ochrony konkurencji i prawie pomocy publicznej. 

Doradza przedsiębiorstwom w zakresie ESG (Environmental, Social, Governance), wspierając je w procesach wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych oraz w realizacji obowiązków regulacyjnych. Michał doradza klientom przy wyborze optymalnego modelu realizacji inwestycji, uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym koncesji i pozwoleń środowiskowych, w kwestiach przyłączania do sieci, uczestnictwa w systemach wsparcia produkcji energii w odnawialnych źródłach energii i w kogeneracji. Prelegent i wykładowca licznych krajowych i międzynarodowych konferencji i warsztatów zarówno o profilu naukowym jak i praktycznym. Członek Stowarzyszenia Prawa Konkurencji oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


Gordon Lengacker 

menedżera ds. zrównoważonego rozwoju, odpowiada za koordynowanie, integrację i wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmie, ściśle współpracując z pełnomocnikiem ds. zrównoważonego rozwoju. Opracowuje i wdraża koncepcje oraz strategie zrównoważonego rozwoju, mające na celu poprawę wyników w tym zakresie. Inicjuje i zarządza procesami związanymi z zarządzaniem zrównoważonym rozwojem oraz koordynuje prace grup roboczych, zajmujących się tymi tematami. Jego zadaniem jest także zarządzanie programem zrównoważonego rozwoju i jego strategicznymi obszarami, we współpracy z odpowiednimi działami firmy, aby zapewnić zgodność z obowiązującymi standardami i regulacjami. Ponadto, koordynuje tworzenie raportów z zakresu zrównoważonego rozwoju, monitorując zmiany w przepisach oraz analizując ich wpływ na strategię firmy. Zajmuje się również podnoszeniem świadomości z zakresu zrównoważonego rozwoju w firmie, integrując odpowiednie działy i wspierając wdrażanie działań w tym obszarze.



Gawrysiak Damian 

Od 16 lat związany z branżą finansową. Obszary aktywności zawodowej to Taksonomia UE, ślad węglowy oraz raportowanie zrównoważonego rozwoju. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach bankowość i doradztwo finansowe oraz inwestycje i nieruchomości. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej - Zarządzanie w warunkach realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Oraz na kierunku Menadżer ESG na Uniwersytecie Gdańskim. Panelista wielu konferencji i debat w zakresie finansowania transformacji ESG. 




PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny w Polsce z ponad 100-letnią historią. Założony w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędności, odgrywa kluczową rolę w polskim systemie bankowym. Bank oferuje szeroki zakres usług finansowych, od rachunków osobistych i firmowych po kredyty hipoteczne oraz leasing. PKO Bank Polski jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych i jest jedną z najcenniejszych spółek w Polsce. W swojej ofercie posiada także nowoczesne rozwiązania bankowości internetowej i mobilnej, takie jak aplikacja IKO. Aktywnie wspiera klientów w transformacji energetycznej oraz w obszarze ESG.


Magdalena Lejman

Managerka z wieloletnim doświadczeniem. U największego polskiego operatora logistycznego Rohlig SUUS Logistics odpowiada za strategię i komunikację, w tym wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju, realizację celów SBTi oraz raportowanie niefinansowe. Przed dołączeniem do SUUSa, zajmowała się komunikacją zewnętrzną w sektorze bankowym. Wcześniej realizowała projekty komunikacyjne i CSR dla podmiotów z branży wydobywczej, farmaceutycznej, deweloperskiej, FMCG, logistycznej.



Rohlig SUUS Logistics to największy polski operator logistyczny oraz jeden z wiodących w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Firma realizuje procesy logistyczne, wykorzystując transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy i intermodalny, a także oferując logistykę kontraktową, usługi celne oraz project cargo. Dodatkowo, Rohlig SUUS Logistics oferuje projektowanie łańcuchów dostaw dostosowane do konkretnych potrzeb klientów jako Supply Chain Solutions. W 2023 r. spółka wygenerowała przychody w wysokości 2,017 mld zł. Obecnie firma zatrudnia ponad 2500 osób w ponad 40 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza ponad 370 tys. m2 powierzchni magazynowej. Jest jedną z niewielu polskich firm, które posiadają zatwierdzone przez SBTi cele dekarbonizacyjne.






WARUNKI UDZIAŁU:

Szkolenie jest bezpłatne. Wydarzenie jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027. Obowiązuje rejestracja poprzez platformę evenea.pl lub pod linkiem:  https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_3FpQ2G...

PARTNERZY:

STIC Wirtschaftsfördergesellschaft Märkisch-Oderland mbH:

Agencja Promocji Biznesu STIC powiatu Märkisch-Oderland ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego regionu między Berlinem a Polską, koncentrując się na kilku kluczowych obszarach, takich jak wsparcie regionalnych firm, promocja nowych przedsiębiorstw, marketing lokalny i pomoc inwestorom osiedlającym się w regionie MOL, zarządzanie technologią oraz centrum młodych przedsiębiorców STIC w Strausbergu, a także rozwój projektów gospodarczych dla regionu Märkisch-Oderland. STIC oferuje m.in. doradztwo biznesowe, pomoc w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje, innowacje oraz tworzenie nowych miejsc pracy, a także wsparcie w zakładaniu firm. W ramach STIC działalność prowadzi Sieć Informacyjno-Doradcza Euroregionu Pomerania w Strausbergu.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., spółka zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną- ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego.

ORGANIZATOR

Sieć Informacyjno-Doradcza (SID) jest polsko-niemieckim projektem, którego celem jest skuteczne rozwiązywanie transgranicznych wyzwań komunikacyjnych, administracyjnych, międzykulturowych i prawnych występujących na obszarze objętym programem. W szczególności projekt kładzie nacisk na wspieranie przedsiębiorstw, instytucji i mieszkańców w przezwyciężaniu barier transgranicznych. Poprzez wykorzystanie potencjału rozwojowego, inicjatywa dąży do wzmocnienia współpracy gospodarczej oraz generowania innowacyjnych impulsów, mających na celu trwały wkład w promocję lokalnej przedsiębiorczości. W tym celu po obu stronach granicy powstała sieć dziewięciu biur, które umożliwiają bezpośrednie wsparcie na miejscu i zapewniają szeroki dostęp do istotnych informacji.

Projekt "Sieć Informacyjno-Doradcza" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

       Projekt współfinansowany ze środków EFRR (INTERREG VI A)

Zobacz również:

szkolenia