To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  10. Weekend Architektury | Archi (Foto) Spacer 3| Fotografia nocna Gdyni
już niedostępne -

Weekend Architektury 27 sierpnia, g. 18:30-20:30 

Start: Infobox - obserwatorium zmian

Archi Foto-Spacer Fotografia nocna Gdyni | prowadzenie Krzysztof Winciorek | Gdynia InfoBox

  • prowadzenie Krzysztof Winciorek, laureat konkursów, fotograf artystyczny, konceptualny.
  • spacer na zapisy (bezpłatne), należy wydrukować potwierdzenie lub potwierdzić swoją obecność podpisując listę obecności przed spacerem
Fotografia nocna należy do najtrudniejszych umiejętności w sztuce fotografowania. Nie tylko talent, ale i praktyka, zdobyte doświadczenia decydują o finalnej jakości kadru i jego walorach artystycznych. Tym większą trudność dla początkujących fotografów, czy średniozaawansowanych może sprawiać wieczorna fotografia architektoniczna oraz tzw. "street photography", wymagająca także odwagi, intuicji, otwartości społecznej oraz często dobrego refleksu.  

Krzysztof Winciorek należy do fotografów wciaż eksperymentujących, dla których trudne warunki stanowią często zachętę do zabrania sprzętu i wyruszenia na foto-poszkuiwania, w tym poświęcenia nie raz nawet wielu godzin, nocy i dni na wykonanie inspirujących kadrów. W tym fotografii nocnej w Gdyni, której jest mieszkańcem i ciągłym eksploratorem.  

INFORMACJA dla uczestników - przygotowanie do warsztatów i spaceru:

Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą statywu oraz ewentualnego zdalnego pilota lub wężyka do wyzwalania migawki aparatu. Czekając na odpowiednią godzinę, spotkanie rozpoczniemy wykładem w sali projekcyjnej Infoboxu (sala na I piętrze) 

Fotografia na banerze: II miejsce w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019, kat. Życie między budynkami. 

UWAGA: Na wydarzeniach festiwalu obowiązują i będą stanowczo egzekwowane, wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z pandemią COVID-19

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdynia