To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  HannaSuchocka
już niedostępne -

Z przykrością informujemy, że spotkanie z prof. Hanną Suchocką z przyczyn niezależnych od organizatora się nie odbędzie.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu "Otwarta społeczność" będzie prof. Hanna Suchocka, prawnik, polityk, dyplomata, autorka książki "Ambasador u trzech papieży". Spotkanie z nią poprowadzi Tomasz Dostatni OP.

Prof. Hanna Suchocka,
prawnik konstytucjonalista. Polityk, dyplomata. Premier RP 1992 - 93. Minister Sprawiedliwości i prokurator generalny 2001 - 2003. Ambasador RP przy Watykanie 2001 - 2013. Członek Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Profesor prawa UAM w Poznaniu. W 1982 roku głosuje w sejmie przeciwko zdelegalizowaniu NSZZ Solidarność. Członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, której celem jest walka z pedofilią w Kościele. W latach 1991 - 2016 członek tzw. Komisji Weneckiej ( Europejskiej Komisji na rzecz demokracji przez prawo ). Wielokrotnie odznaczana w Polsce i na świecie. M.in: doktoratami honoris causa. Dama Orderu Orła Białego.

Ambasador u trzech papieży (Wydawnictwo Literackie, 2018)
"Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001-2013, kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka".

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin