LUZ 2020 - Letni Uniwersytet Zielonych i wydarzenia towarzyszące

27 Sierpnia 2020, 16:00 (Czwartek) - 30 Sierpnia 2020, 13:00 (Niedziela)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

ZIELONE DNI W SOKOŁOWSKU:  "LUZ 2020" i wydarzenia towarzyszące.

Letni Uniwersytet Zielonych 2020 (LUZ 2020) różni się od Zielonych Letnich Uniwersytetów Green European Foundation i Fundacji Strefa Zieleni z lat 2015-2019. 

Sam LUZ 2020 jest wydarzeniem o charakterze szkoleniowo-warsztatowym zarezerwowanym dla członków i sympatyków Partii Zieloni, jednakże towarzyszą mu dwa seminaria współorganizowane przez Fundację Strefa Zieleni, otwarte dla zaprzyjaźnionych organizacji i koalicji oraz dla lokalnej publiczności, jak również dla szerokiej publiczności przez internet.

Na prośbę Partii Zieloni umieszczamy następującą informację odnośnie programu LUZ 2020 : w czwartek 27.08 w godz. 20:00 - 22:00 odbędzie się spotkanie dla członków i sympatyków Partii Zieloni pt. "Uczymy się na błędach". W dniach 28 i 29.08 odbędą się natomiast następujące szkolenia: 1) "Konferencje prasowe i kontakt z mediami", 2) Szkolenie dla Zarządów kół, 3) "Instrukcja finansowa" oraz "Reklama na Fb dla kół", 4) "Grafika komputerowa dla Zielonych", 5) "Współpraca kół z posłankami i posłem". Ponadto będą trzy wydarzenia w sali kina otwarte dla publiczności: w piątek 28.08 o godz. 17:00 spotkanie pt. "Zielony Samorząd - spotkanie z zielonymi radnymi", wsobotę 29.08: o 13:00 wykład Jarka Malickiego (tytuł jeszcze nie podany), a o 19:30 spotkanie z posłami i posłankami nt. "Czy Sejm jest przyjazny Europejskiemu Zielonemu Ładowi?"

Otwarte dla publiczności wydarzenia towarzyszące LUZ 2020, w ramach Zielonych Dni w Sokołowsku to:

1) Seminarium "Green Project for Europe" (Zielony projekt dla Europy) organizowany przez szwedzkiego Zielonego Europosła Jakopa Dalunde, we współpracy z Fundacją Strefa Zieleni. 

2) Seminarium "Europejski Zielony Ład w dobie pandemii" organizowany przez Fundację Strefa Zieleni w partnerstwie z Fundacją im. Heinricha Boella w Warszawie i Stowarzyszeniem Kongres Kobiet. 

Zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne angielski/polski.

Seminarium "Green Project for Europe" Jakopa Dalunde zawiera : 

czwartek : kolacja integracyjna

piątek:

1) wprowadzenie Jakopa Dalunde "The Green Plan of Recovery for Europe"  i debata "Zielona wizja przyszłości Europy po koronawirusie" (Jakop Dalunde,  Małgorzata Tracz, Joanna Stolarek (Dyr. HBS), Michał Berg), 2) "Jaka transformacja energetyczna dla neutralności klimatycznej Polski?" - Radosław Gawlik i jego goście, 3) "Czy gospodarka obiegu zamkniętego ocali wzrost gospodarczy i przyszłe pokolenia?" (Krzysztof Rzyman i ich goście), 4) wieczorem: "Kultura w czasach pandemii"  -  Sebastian Cichocki i jego goście 

-sobota

(po południu)

5) "Nie ma życia bez wody i rzek" (Urszula Zielińska i jej goście);

6) "Przyszłość transportu po koronawirusie" (Franciszek Sterczewski, Karol Trammer, Piotr Rachwalski. moderuje: Krystyna Boczkowska) - debata wokół książki "Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej" Karola Trammera;

- niedziela - (rano) 8) "Piknik równości" - "wystąpienia mocy" [Marta Lempart, Klaudia Jachira, Jakop Dalunde] + "Hyde Park", sztuka, zdjęcia...happening dzieci

Seminarium "Europejski Zielony Ład w dobie pandemii" organizowany przez Fundację Strefa Zieleni w partnerstwie z Fundacją im. Heinricha Boella w Warszawie i Stowarzyszeniem Kongres Kobiet.

- sobota

1) "Europejski Zielony Ład w czasach pandemii?" (Ewa Sufin-Jacquemart i jej goście (m.in. Adam Wajrak, Sylwia Spurek (do potw.), Wojtek Kubalewski, Aleksander Tempkin, Krzysztof );

2) "Zielony Ład dla Dolnego Śląska - szansa czy zagrożenie?" (Małgorzata Beślerzewska i jej goście spośród: Małgorzata Tracz, Justyna Pichowicz, Szymon Chojnowski, Elżbieta Poleska),

3) "Ekofeminizm. Jak uczynić zieloną transformację przyjazną kobietom?" (w partnerstwie z Kongresem Kobiet: Sylwia Spurek, Magda Środa (online), Ewa Rumińska-Zimny, Ewa Sufin-Jacquemart, Karolina Skowron (online), moderują: Magda Gałkiewicz i Aleksandra Kołeczek; uczestniczą pełnomocniczki Kongresu Kobiet Dolnego Śląska)


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

"LUZ 2020" ma inne zasady niż dotychczasowe "ZLU" GEF i Fundacji Strefa Zieleni, a mianowicie:

- organizatorzy wynegocjowali ceny i zarezerwowali wstępnie noclegi w czterech pensjonatach, Juliusz Adel zarządza pokojami, a Fundacja Strefa Zieleni pośredniczy w płatnościach. Każdy uczestnik płaci 240 zł za 3 noclegi ze śniadaniem (3 x 80 zł) bez względu na to czy będzie nocował 3 noce czy mniej, gdyż na pewno będą "dziury", za które nie będzie komu zapłacić, bo niektórzy nie przyjadą i nie zapłacą,  inni wyjadą wcześniej lub zmienią sobie pokój i nic nie powiedzą itp. (tak było zawsze na ZLU). Wstępnie zakładamy, że dzieci poniżej 4 lat śpiące z rodzicami nie płacą, natomiast dzieci od ukończonych 4 do nieukończonych 12 lat płacą 50% (uwaga, ta informacja jest do potwierdzenia, bo nie od wszystkich pensjonatów mamy informację o cenach dla dzieci)

.UWAGA!  Cena dotyczy jednego łóżka w pokoju. Jeżeli ktoś chce zajmować sam jeden pokój z dwoma łóżkami, wówczas musi zapłacić podwójnie, również za niezjedzone śniadanie, gdyż płacimy grupowo a nie indywidualnie.

.UWAGA! Aby zarezerwować noclegi należy dokonać wpłaty 240 zł od osoby (odpowiednio za dzieci) DO KOŃCA LIPCA na rachunek Fundacji Strefa Zieleni, podając "LUZ 2020" + imiona i nazwiska wszystkich osób, których dotyczy wpłata oraz wiek dzieci. Rachunek wpłaty znajduje się na stronie: http://strefazieleni.org/o-nas/wesprzyj-nas/ (evenea nie pozwala publikować numeru rachunku do wpłaty w opisie wydarzenia).

- Osoby, które nie wpłacą przewidzianej kwoty na noclegi do końca lipca zostaną wykreślone z listy pensjonariuszy, jeżeli będą chętni na ich miejsce.

- Anulowanie rezerwacji: zwrot 100% do 10 sierpnia, zwrot 50% od 11 do 20 sierpnia. Po 20 sierpnia nie gwarantujemy zwrotu, nastąpi zwrot 50% wyłącznie gdy znajdziemy uczestników, którzy przejmą zwolnione rezerwacje.

UWAGA! Z ostatniej chwili: znaleźliśmy również kilka mieszkań na airbnb.pl, które można sobie zarezerwować i opłacić samemu: Flora mieszkanie nr 8, Soko 21, Petit Paris i "Dromader - hostel w dawnej kawiarni". Razem jest to ok. 20 miejsc. Wówczas śniadanie trzeba sobie zorganizować na własną rękę. Osoby, które zarezerwują sobie i opłacą na własną rękę nocleg, nie dokonują przelewu do Fundacji Strefa Zieleni.

- Zachęcamy osoby, które mogą sobie na to pozwolić, do dodatkowej wpłaty dowolnej kwoty na Fundusz Solidarnościowy, na pokrycie ew. kosztów noclegów i/lub transportu dla zaangażowanych aktywistów będących w trudnej sytuacji finansowej.

UWAGA! Nowa informacja: Osobom, które będą korzystały z wyżywienia zorganizowanego przez organizatorów zalecamy przywiezienie własnych sztućców, gdyż naczynia i sztućce będą jednorazowe i biodegradowalne, sztućce będą drewniane, co nie wszyscy dobrze znoszą.

- paneliści mają pokryty nocleg na 1 noc za każdy udział w debacie oraz całość wyżywienia; pozostałe noclegi pokrywają sami; w razie konieczności zwracamy koszty transportu

- każdy uczestnik/czka  dojeżdża sam/a do Sokołowska (najbliższy pociąg dojeżdża 4km od Sokołowska - zorganizujemy podwózki, albo autobus na miejsce z Wałbrzycha)

- nie będzie autokaru z Warszawy

- okolica jest piękna, mamy możliwość zamówić przewodnika, na obiad są 2 godzinne przerwy, również  w czwartek po południu i niedzielę po pikniku mogą być spacery z przewodnikiem, ale osoby zainteresowane muszą zrzucić się na opłacenie przewodnika. Prosimy zaznaczyć w formularzu kto jest zainteresowany.

Kiedy?
LUZ odbędzie się od czwartku 27.08 do niedzieli 30.08.2020.

Gdzie?
Gospodarzem LUZ będzie fundacja In Situ w Sokołowsku. Sokołowsko to XIX-wieczne uzdrowisko położone wśród Gór Suchych, kilkanaście kilometrów od Wałbrzycha. Do naszej dyspozycji będzie sala konferencyjno-kinowa z pełnym sprzętem audiowizualnym i obsługą oraz kilka mniejszych sal warsztatowych.

Dojazd:
Stacja PKP Mieroszów: Można także do Wałbrzycha (bezpośrednie połączenia z m.in. Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku). Dalej autobus miejski (ok. 30 min) lub "podwózki". 

Noclegi:
Uczestnicy spać będą w 4 pensjonatach znajdujących się w Sokołowsku, wszystkie pensjonaty odległe o kilka minut spacerem od miejsc zajęć. Zarezerwowane mamy całe obiekty, czyli ponad 100 miejsc w pokojach 2,3,4 i 5 - osobowych (ilość osób w pokoju będzie dostosowana do wymogów sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa). Ceny za nocleg ze śniadaniem to 80 PLN od osoby. Każdy uczestnik pokrywa koszt trzech noclegów, bez względu na to ile dni i nocy spędzi faktycznie.

Wyżywienie:
Lunch i kolacje przygotuje dla nas wegańska mistrzyni kuchni mieszkająca w Sokołowsku. Wstępnie zakładamy, że obiady i kolacje uczestników będziemy mogli pokryć ze zdobytego dofinansowania.

Pozdrawiamy,
Organizatorzy "Zielonych Dni w Sokołowsku": Małgorzata Beślerzewska (Zieloni Wałbrzych), Ewa Sufin-Jacquemart (Fundacja Strefa Zieleni), Michał Suchora (Fundacja Strefa Zieleni / Zieloni Warszawa Mokotów-Ochota), Julek Adel (Zieloni Koszalin)


Zobacz również:

konferencje