To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Projekcja filmu "Po drugiej stronie dnia". Spotkanie z reżyserem.
już niedostępne -

"Po drugiej stronie dnia" to film, który powstał, by zwrócić uwagę na szczególną grupę osób, które doświadczyły kryzysów psychicznych. 

Jego twórcę - Macieja Sikorskiego -zainspirowała wystawa "Uważaj na Głowę", którą stworzyły w latach 2015-2016 w Szpitalu Babińskiego w Krakowie osoby z doświadczeniem kryzysów psychicznych. Wystawa miała ułatwić zrozumienie ich samych i ich problemów oraz sytuacji po opuszczeniu Szpitala. To oni opowiedzieli o swoim chorowaniu, leczeniu i trudnym procesie zdrowienia. 

Film jest artystyczną interpretacją tej uniwersalnej opowieści. Scenariusz oparty został na motywach "Boskiej komedii" Dantego, wędrówki przez "piekło" choroby i "czyściec" leczenia, ku światłu zdrowienia. Teksty nie są jednak wzięte od Dantego, lecz z cytatów z opowieści o chorowaniu, leczeniu i zdrowieniu oraz z wierszy poetów "z tamtej strony dnia", jak niekiedy nazywa się autorów mających za sobą doświadczenie kryzysu psychicznego. 

Na zaproszenie twórcy filmu odpowiedzieli Rafał Siwek, światowej klasy śpiewak operowy oraz Michał Koterski, uznany polski aktor, którzy wystąpili obok artystów Teatru "Exit" i współtwórców wystawy "Uważaj na głowę".


Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem oraz dyskusja, w której udział wezmą Mateusz Biernat, Roman Ludkiewicz i Maciej Sikorski.


Projekcja filmu "Po drugiej stronie dnia" jest jednym z wydarzeń Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbywają się w dniach 11 - 20 września 2021 r. w całym Trójmieście.

Pełny Program znajdziesz na:

www.odmienswojaglowe.org, www.otwartebramy.org

Patronaty honorowe:

Marszałek Województwa Pomorskiego

Prezydent Miasta Gdańska

Prezydent Miasta Gdyni

Prezydent Miasta Sopotu

Rzecznik Praw Obywatelskich

Patronaty medialne:

Radio Gdańsk

www.gdansk.pl


Projekt "50 decybeli - edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego" współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz również:

film wydarzenia Gdynia