To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  IX WEEKEND Architektury w Gdyni //Spacer architektury współczesnej - Gdynia Redłowo
już niedostępne -

ARCHITEKTURA współczesna Gdyni Redłowo//Spacer architektoniczny - odwiedzenie wnętrz

  • Prowadzenie Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. + Partnerzy
  • 9:00-11:00, start PPNT Gdynia/Biblioteka z pasją, al. Zwycięstwa 96/98, wejścia do wnętrz obiektów m.in. Scandinavian Office (NORDEA BANK), biurowiec SANIPOR-u

Gdynia już dawno przestała być miastem kojarzonym wyłącznie z modernistyczną architekturą oraz portem morskim, wokół którego rozwinął się lokalny przemysł. Dziś jest to także silne centrum nowoczesnych usług biznesowych, w których pracę znajdują utalentowani Gdynianie, Pomorzanie, a także przyjezdni z odległych części Polski, a nawet szerzej - Europy i świata. Zagłębiem gdyńskiego sektora BPO/SSC jest Redłowo - a konkretniej okolice ulic: Sportowej i Łużyckiej, gdzie jak grzyby po deszczu powstają w ostatnich latach nowe budynki biurowe.

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do lepszego poznania i zrozumienia fenomenu współczesnej architektury Gdyni Redłowa. Zbieramy się przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, by następnie przejść kładką na ul. Łużycką i z bliska przyjrzeć się nowoczesnym gdyńskim biurowcom. W planie spaceru znajduje się wejście do dwóch obiektów. Pierwszym z nich jest biurowiec Saniporu, którego największą bodaj atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na ostatnim piętrze - nie zapomnijcie o wzięciu aparatów fotograficznych! Drugi to natomiast zupełna nowość - wejdziemy do biura Scandinavian Office, znajdującego się w kompleksie biurowym Łużycka Office Park. Zaprojektowane przez Workplace Solutions biuro zostało w konkursie Property Design Awards 2019 uznane za najlepszą przestrzeń do pracy w Polsce.

Przestrzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nieszablonowy design łączyć z funkcjonalnością, wpisującą się w nowoczesną koncepcję Activity Based Workplace. Aż 40% powierzchni w biurze stanowią nieformalne przestrzenie wspierające spontaniczne spotkania i wymianę wiedzy. Powierzchnia została podzielona na strefy odpowiadające różnym rodzajom aktywności - od pracy w skupieniu, przez wideokonferencje, po burze mózgów. Na wczesnym etapie projektu przeprowadzone zostały warsztaty z pracownikami IT, którzy określili swoje oczekiwania wobec planowanej przestrzeni. Nie przegapcie okazji do odwiedzenia tego miejsca!

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdynia