To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Spacer z Architektem - Gdyńskie megastruktury mieszkaniowe radykalnego i późnego modernizmu | Weekend Architektury 2023
już niedostępne -

"Spacer z Architektem" pt. "Gdyńskie megastruktury mieszkaniowe radykalnego i późnego modernizmu na tle polskich i zagranicznych przykładów" - prowadzenie dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny (PŚ)

Tegoroczny tradycyjny "Spacer z architektem", poprowadzi znakomity badacz, popularyzator oraz ekspert architektury modernistycznej w Polsce i Europie, dr Ryszard Nakonieczny (prof. Politechnika Śląska). Architekt, wykładowca akademicki od lat zaprzyjaźniony z Gdynią, ceniący zarówno jego architekturę, jak i specyfikę urbanistyczno-przestrzenną.

Spacer został przygotowany wg autorskiej koncepcji rozpocznie się od słynnego "Bankowca" projektu Stanisława Ziołowskiego, zaś finalnie doprowadzi uczestników do domu mieszkalnego Spółdzielni Mieszkaniowej Fundament przy ul. Wladysława IV 50 autorstwa Józefa Chmiela.

Dr Ryszard Nakonieczny w czasie spaceru przeniknie szczegółowo przez plany, projekty, w tym rzuty wybranych budynków, w tym dokona analizy porównawczej Domu mieszkalnego przy ul. Władysława IV 50 oraz Bankowca (wykorzystując do tego m.in. dokumentacje budynku) do odpowiedników z tego samego czasu z Londynu, Paryża, Moskwy, Warszawy czy Katowic.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia