To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Pan/Pani raczy żartować" - Spotkanie z prof. Krzysztofem Meissnerem
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Prof. Krzysztof Meissner - jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, autor książki "Fizyk w jaskini światów" w rozmowie z red. Jerzym Wójcikiem.

  • Po co fizykowi potrzeba codziennie kilka kostek cukru?
  • Jak radzić sobie z nieskończonością w skończoności?
  • Czy ważne są przyjaźnie w fizyce i jaka jest ich chemia?
  • A wreszcie, co robi fizyk w jaskini światów?

Prostym językiem o nieprostych sprawach w rozmowie z redaktorem Wójcikiem opowiadać będzie prof. Krzysztof Meissner.

Dlaczego ludzi interesuje to jak długo będzie trwał Wszechświat, w którym żyjemy? Albo co będzie później, czy co było przed jego narodzinami? Czy jest jakaś siła, która ma moc sprawczą, od której wszystko się zaczęło?

Prof. Meissner choć uwielbia stosować wyższą matematykę podczas wykładów nie boi się pytań, na które nie ma prostych odpowiedzi. Dlatego zachęcamy Państwa do wysyłania własnych pytań, na które Pan Profesor odpowie podczas spotkania. Prosimy o przesłanie pytań na adres: [email protected] 
🎤Prof. Krzysztof Meissner - jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk fizycznych, współpracownik noblisty prof. sir Rogera Penrose'a. Zajmuje się teorią cząstek elementarnych - w tym teorią strun - oraz kosmologią. Od lat popularyzuje fizykę głównie jako mówca - przez wywiady i publiczne wystąpienia, wykłady i dyskusje. O skomplikowanych zjawiskach potrafi opowiadać prostym językiem, od spraw fundamentalnych przechodzić płynnie do codziennych. Profesor jest gwiazdą You Tube'a - jeden z jego wykładów "O przyszłości wszechświata" na Uniwersytecie Warszawskim ma już ponad 5,6 mln odsłon.


🎤Spotkanie poprowadzi: Jerzy B. Wójcik - Wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", autor jej transformacji cyfrowej i współzałożyciel Media Liberation Fund. Rozmową z profesorem Meissnerem rozpoczyna cykl rozmów z wielkimi osobowościami polskiego świata kultury i nauki pod nazwą "Pan/Pani raczy żartować."

Meissner i Wójcik są dobrymi przyjaciółmi od wielu lat, spędzili niezliczone godziny na ożywionych sporach o postulacie istnienia/nieistnienia Boga w odniesieniu do praw fizyki. Tym dyskusjom, prowadzonym w kameralnych warunkach mogli przysłuchiwać się nieliczni. Teraz za sprawą książki "Fizyk w jaskini światów" Krzysztofa Meissnera i Jerzego Sosnowskiego podobnych dyskusji możemy posłuchać wszyscy, a dzięki spotkaniom takie jak to, włączyć się do rozmowy.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław