To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, z siedzibą: 00-041 Warszawa, ul. Jasna 14/16A, w celach informacyjnych, zgodnie z Informacją Prawną, w tym na przesyłanie informacji w formie elektronicznej na adres e-mailowy lub pocztowej. Oświadczam, że zostałam(em) powiadomiona(y) o przysługującym mi prawie wglądu do moich danych osobowych oraz prawie do ich poprawiania, oraz że dane zostały podane dobrowolnie. Utracona więź. Czy literatura może odbudować więź dzieci z przyrodą?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, z siedzibą: 00-041 Warszawa, ul. Jasna 14/16A, w celach informacyjnych, zgodnie z Informacją Prawną, w tym na przesyłanie informacji w formie elektronicznej na adres e-mailowy lub pocztowej. Oświadczam, że zostałam(em) powiadomiona(y) o przysługującym mi prawie wglądu do moich danych osobowych oraz prawie do ich poprawiania, oraz że dane zostały podane dobrowolnie.

już niedostępne -

Większość dnia spędzamy w otoczeniu betonu. Zza okien zamiast szumu drzew dobiega szum miast. Czy literatura może odbudować utraconą więź dzieci z przyrodą? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć: Adam Wajrak, Tomasz Samojlik i Cecylia Malik. Rozmowę poprowadzi Izabela Zygmunt z Polskiej Zielonej Sieci. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje pod nr telefonu: +48 71 324 09 10 i na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2650873461674217/

Adam Wajrak - polski działacz na rzecz ochrony przyrody i dziennikarz związany z "Gazetą Wyborczą". Autor artykułów i książek o tematyce przyrodniczej. m.in. "Wielka księga prawdziwych tropicieli", "To zwierzę mnie bierze" czy "Zwierzaki Wajraka"

Tomasz Samojlik - biolog, popularny autor komiksów i twórca literatury dziecięcej. Rozgłos przyniosły mu głównie rysunkowe historie zwierząt, które uwiecznił w takich komiksach jak m.in. "Ryjówka przeznaczenia", "Żubr Pompik. Letni zmierzch" czy "Żubr Pompik. Kolory jesieni". Ich bohaterami są zwierzęta (m.in. żubr, ryjówka, norka), które zmagają się z wieloma przeciwnościami, jakie przynosi życie w lesie czy w puszczy. Każdego dnia bohaterowie komiksów muszą stawiać czoła takim zagrożeniom jak dzikie wysypiska śmieci, pożary czy też ataki ze strony innych, agresywniejszych gatunków.

Cecylia Malik - polska artystka, performerka, działaczka ekologiczna, kurator sztuki współczesnej


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław