AAC- warsztaty dla Rodziców online

5 Października 2020, 18:00 (Poniedziałek)

cala Polska,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 99,00 zł -

Rodzic jest nieodzownym elementem wprowadzania komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Zaangażowany, a przede wszystkim rozumiejący sens AAC Rodzic- to marzenie chyba każdego terapeuty. Ileż Rodzicom nagadam podczas ich pierwszej wizyty w gabinecie! I to wszystko okazuje się za mało! Dlatego w zeszłym roku powstał pomysł warsztatów dla Rodziców. Odbywały się one stacjonarnie w Szczecinie. Ostatnie w styczniu tego roku. Pandemia przerwała realizację projektu. Postanowiłam więc przenieść go w strefę online.

Czego się dowiesz na warsztatach?:

- czym jest AAC? Jakie mamy metody w obrębie komunikacji alternatywnej i wspomagającej?

- od czego zacząć komunikację z dzieckiem niemówiącym?

- czy faktycznie dziecko nie będzie chciało mówić, jeśli skorzysta z AAC? (tu od razu powiemy, że będzie chciało mówić i opowiemy Wam dlaczego! )

- co to jest modelowanie? Dlaczego jest takie ważne?

- dlaczego rola Rodzica jest nieodzowna i bardzo ważna?

- jak tworzyć tablice?

- jakie słownictwo powinno być w nich zawarte?

- jakie mamy narzędzia- komunikatory; sposoby dostępu w AAC?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy Wam podczas  warsztatów. Będą się one odbywały na platformie MyOwnConference. Po rejestracji, otrzymacie Państwo na 3 dni, 1 dzień i 1h przed link do logowania z tejże platformy. Nie ma potrzeby ściągania aplikacji na komputer. 

Prowadzące:

mgr Edyta Tyszkiewicz- centrum-neurorehabilitacji.pl Szczecin

Pedagog, neurorehabilitant C-eye, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta rozwojowy- Growththrugh Play System, specjalista terapii ręki, terapeuta zajęciowy i terapeuta TUS. Autoryzowany partner AssisTechu w zakresie treści terapeutycznych w C-eye i Eyefeelu. Autoryzowany konsultant C-eye w woj. Zachodniopomorskim.Od wielu lat pracuje z dziećmi z deficytami rozwojowymi, jak również z dorosłymi po wypadkach, udarach, urazach. Prowadzi gabinet neurorehabilitacji C-eye, komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz terapii ręki w Przychodni Portowej w Szczecinie.

mgr Joanna Pachutko- Centrum Edukacji i Komunikacji Joanna Pachutko

Logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta komunikacji alternatywnej i wspomagającej, terapeuta zajęciowy, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami w porozumiewaniu się z wieloraką niepełnosprawnością. Prowadzi prowadzi prywatną praktykę w Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC Joanna Pachutko , założycielka grupy Grupa Terapia mowy i komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC, prowadząca szkolenia pt. "Zastosowanie programu Boardmaker and Speaking Dynamically pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się" oraz "Warsztat pracy terapeuty AAC"

Zobacz również:

szkolenia