To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Admirałowie wyobraźni" - kierunek: Ultima Thule / 11 czerwca / 19:00 / Ratusz Staromiejski (ogródek)
już niedostępne -

SPOTKANIE. "Admirałowie wyobraźni" - kierunek: Ultima Thule. Niezwykła podróż z przystani Nadbałtyckiego Centrum Kultury, przez Wyspy Śpiewające, aż na Kraniec Świata. Okrętem dowodzą Admirałowie Wyobraźni.

Wszystkich miłośników ilustracji, pięknych książek i podróży w nieznane zapraszamy na spotkanie z dr Anitą Wincencjusz-Patyną, redaktorką książki "Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci". Naszymi gośćmi będą również autorzy: Małgorzata Cackowska, Krystyna Rybicka, i Jacek Friedrich. Spotkanie odbędzie się w ogródku NCK, w razie niepogody zaprosimy Państwa do Sali Mieszczańskiej. Porozmawiamy o ilustracji i jej polskiej szkole oraz o jej historii i znaczeniu w książkach dla dzieci.

Wydawca "Dwie Siostry" o książce:

"Admirałowie wyobraźni" to księga złożona z bogato ilustrowanych, alfabetycznie ułożonych haseł prezentujących przekrojowy obraz dorobku polskiej ilustracji od roku 1918 do dziś. Opisują one obszary tematyczne i motywy pojawiające się na ilustracjach, techniki artystyczne, tendencje stylistyczne, najznamienitszych ilustratorów książek dla dzieci i najbardziej znaczące serie wydawnicze. Teksty opracowane zostały przez jedenaścioro specjalistów zajmujących się teorią i praktycznym wymiarem ilustracji książkowej, grafiką projektową czy książką dla dzieci. Ich różnorodne specjalizacje i obszary zainteresowań nadały książce urozmaicony, kolażowy charakter. (...)

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk