AGRII DEMO 2020 - "3 technologie uprawy rzepaku ozimego w warunkach suszy"

14 Maja 2020, 20:00-21:00 (Czwartek)

Agrii Polska,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "3 technologie uprawy rzepaku ozimego w warunkach suszy"
już niedostępne -

++ AGRII DEMO 2020

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami! Pierwsze spotkanie 14 maja o 20.00 w Twoim domu

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań.

Prowadzącym Agrii Demo jest dr inż. Marek Reich - praktyk z potężnym doświadczeniem i kompetencjami w rolnictwie. To on podróżuje po kraju i pokazuje "prosto z pola" aktualną problematykę, sposoby radzenia sobie z patogenami, zależności pogodowe do sytuacji w uprawach i dzieli się z jakże ważnymi rekomendacjami. AGRII DEMO online to również obecność ekspertów, właściciele gospodarstw oraz możliwość zadawania pytań na bieżąco podczas emisji, ale przede wszystkim potężna dawka rzeczowej wiedzy.

I spotkanie - 14.05.

TEMAT: "3 technologie uprawy rzepaku ozimego w warunkach suszy"

Panuje obiegowa opinia, że rzepak nie lubi uproszczeń w uprawie. Z drugiej strony orka, jako podstawowy zabieg uprawowy, w niektórych kręgach uznawana jest za "old school". Jaka jest prawda, kto ma rację? A może zależy to od odmiany rzepaku? Razem z polskim producentem maszyn AGRO-MASZ ze Strzelc Małych postanowiliśmy sprawdzić 6 odmian rzepaku, w 3 technologiach uprawy: płużnej, bezpłużnej i pasowej.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
  • Jak wygląda rzepak w czasie suszy na glebie klasy V i VI?
  • Jakie były reakcje różnych odmian rzepaku na różne systemy uprawy?
  • Która z testowanych odmian zachowywała się najlepiej?
  • Jak uprawa gleby wpływa na skład mikrobiologiczny gleby?
  • Poznasz maszyny do różnych systemów uprawy. Jak korzystać z nowoczesnych metod monitorowania upraw - RHIZA - nie tylko w czasie pandemii?

KOGO ZAPRASZAMY? 

Wszystkich, którzy zadają sobie pytanie: Który system uprawy i siewu jest najlepszy dla rzepaku ozimego, a który dla gleby? A może co jest dobre dla jednego nie jest dobre dla drugiego…


Zapraszamy na kolejne nasze webinaria. Szczegółowy harmonogram i lista zagadnień: 

 


Zobacz również:

szkolenia Rolnictwo