AGRII DEMO 2020 - “Wiosenny azot już jesienią"

21 Maja 2020, 20:00-21:00 (Czwartek)

Agrii Polska,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  “Wiosenny azot już jesienią"
już niedostępne -

++ AGRII DEMO 2020 - poznaj nowoczesną technologię rolnictwa ONLINE!

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami!

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań.

III spotkanie - 21.05.

TEMAT:"Wiosenny azot już jesienią"

Nawożenie azotem to nie lada wyzwanie, szczególnie w świetle suszy, która skraca okres wegetacji i czas na działanie tego najważniejszego czynnika plonotwórczego. Dodatkowo ostatnie obostrzenia prawne w jego stosowaniu zmuszają do weryfikacji naszej wiedzy i podejścia. Szaleństwem jest robić wciąż to samo oczekując innych (lepszych) rezultatów. Dlatego może zastosować kilkadziesiąt kilogramów azotu na jesień, zamiast w marcu? Razem z naszym klientem, gospodarzem Panem Łukaszem Karpińskim postanowiliśmy sprawdzić jak zachowa się rzepak przy aplikacji na jesień 69 kgN/ha.

* O azotowych nawozach stabilizowanych w rolnictwie opowie nasz Ekspert - dr hab. inż. Jarosław Potarzycki , Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
  • Czy rzepak po aplikacji kilkudziesięciu kgN na jesień przezimuje? 
  • Kiedy i w jakiej dawce zastosować azot na jesień? 
  • Jak zapobiec stratom (wypłukanie, ulatnianie) azotu w przypadku jesiennej aplikacji? 
  • Jak zaplanować nawożenie wiosenne azotem w rzepaku? Jak przy pomocy nowoczesnych metod monitorowania upraw można oszczędzić na azocie i lepiej go wykorzystać - RHIZA?

KOGO ZAPRASZAMY?

Dla wszystkich, którzy mają poczucie, że aktualne zalecenia nawożenia rzepaku straciły na znaczeniu.

Zapraszamy na kolejne nasze webinaria. Szczegółowy harmonogram i lista zagadnień: 


Zobacz również:

szkolenia Rolnictwo