To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  "Zdrowotność rzepaku ozimego w warunkach siewu pasowego i stosowania preparatów biologicznych"
już niedostępne -

++ AGRII DEMO 2020 - poznaj nowoczesną technologię rolnictwa ONLINE!

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami! 

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań. 

II spotkanie - 18.05.

TEMAT: "Zdrowotność rzepaku ozimego w warunkach siewu pasowego i stosowania preparatów biologicznych"

Panuje obiegowa opinia, że rzepak przy uproszczeniach w uprawie i siewie, podlega większej presji chorób grzybowych, szczególnie zgnilizny twardzikowej. Czy tak jest rzeczywiście? Czy możemy wpłynąć dodatkowo na zdrowotność rzepaku poprzez stosowanie preparatów biologicznych? Razem z naszym klientem, gospodarzem, Panem Jarosławem Dadią postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda zdrowotność rzepaku ozimego w jego gospodarstwie, w warunkach siewu pasowego i po zastosowaniu preparatów biologicznych. 

* O aktualnej sytuacji zdrowotnej rzepaku opowie nasz Ekspert - dr. hab. inż. Zuzanna Sawinska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
  • Jak skutecznie ograniczyć presję zgnilizny twardzikowej w rzepaku ozimym, w siewie pasowym?
  • Jak dostarczyć azot w strefę korzeniową w lutym, spełniając warunki prawa.
  • Jak dbać o życie biologiczne gleby?
  • Jak korzystać z nowoczesnych metod monitorowania upraw - RHIZA - nie tylko w czasie pandemii?

KOGO ZAPRASZAMY?

Dla wszystkich, którzy utknęli z plonami rzepaku i chcą zmienić podejście do jego uprawy, siewu i ochrony.

Zapraszamy na kolejne nasze webinaria. Szczegółowy harmonogram i lista zagadnień: Zobacz również:

szkolenia Rolnictwo