AGRII DEMO 2020 - “Siew punktowy rzepaku ozimego"

4 Czerwca 2020, 20:00-21:00 (Czwartek)

Agrii Polska,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  “Siew punktowy rzepaku ozimego"
już niedostępne -

++ AGRII DEMO 2020 - "Siew punktowy rzepaku ozimego".

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami!

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań.

VII spotkanie - 04.06

TEMAT: "Siew punktowy rzepaku ozimego"

Zmiany klimatu, nowoczesne odmiany, nowoczesne nawozy, nowoczesne maszyny - to wszystko powoduje, że do uprawy i siewu rzepaku także powinniśmy podchodzić w nowy sposób. Rzepakowi bliżej do warzyw niż upraw polowych. Dlaczego więc nie siejemy go jak warzywa? Razem z Panem Tomkiem Kosmowskim, Agronomem z Majątku Ziemskiego w Starym Jaworowie postanowiliśmy sprawdzić jak zachowa się 6 różnych odmian rzepaku w siewie punktowym.

O aktualnej sytuacji zdrowotnej rzepaku  opowie nasz Ekspert - dr. hab. inż. Zuzanna Sawinska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
  • Jak wyglądają różne odmiany rzepaku w siewie punktowym? 
  • Która z odmian hybrydowych rzepaku Agrii sprawdza się najlepiej w siewie punktowym?
  • Jak siew punktowy sprawdza się w Starym Jaworowie po kilku latach doświadczeń?
  • Jak nawożenie rzepaku na jesień sprawdza się w Starym Jaworowie po kilku latach doświadczeń?
  • Jak, w intensywnej uprawie rzepaku ozimego podejść do ochrony?
  • Jak przy pomocy nowoczesnych metod monitorowania upraw można oszczędzić na azocie i lepiej go wykorzystać - RHIZA?

KOGO ZAPRASZAMY?

Dla wszystkich, którzy uprawiają rzepak ozimy.

Zapraszamy na kolejne nasze webinaria. Szczegółowy harmonogram i lista zagadnień: Zobacz również:

szkolenia Rolnictwo