AGRII DEMO 2020 - “Jak pozbyć się wyczyńca polnego?"

28 Maja 2020, 20:00-21:00 (Czwartek)

Agrii Polska,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  “Jak pozbyć się wyczyńca polnego?"
już niedostępne -

++ AGRII DEMO 2020 - "Jak pozbyć się wyczyńca polnego?"

Profesjonalne webinarium dla rolników i o rolnictwie, w ramach projektu AGRII DEMO. To niepowtarzalna okazja aby zdalnie, nie ruszając się z domu wziąć udział w praktycznym tour rolniczym, który porusza najważniejsze kwestie i problematykę współczesnego rolnictwa.

Agrii Demo, to już kolejna edycja rolniczego tour po Polsce. Tym razem przenosimy się do świata wirtualnego. Cykl spotkań prosto z pola, odbędzie się w formie webinarium. Nie zabraknie fachowej wiedzy, ekspertów, analiz, rekomendacji i ciekawostek, a dla najbardziej aktywnych słuchaczy, przewidziano fantastyczne nagrody. Warto być z nami!

Agrii Demo to odpowiedź na nieustanne zmiany w praktyce rolniczej podejmuje w postaci cyklu spotkań, w którym omawiane są codzienne problemy z jakimi zmagają się współcześni rolnicy. Agrii Demo, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę ogólnopolską, obejmujące szereg pól rozsianych na terenie całego kraju. To niezwykły projekt, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród rolników, dostarczający nie tylko wiedzę merytoryczną na temat upraw czy ochrony roślin, ale i umożliwiający poznanie praktycznej strony oferowanych przez nas elementów agrotechniki, nowoczesnych produktów i unikalnych rozwiązań.

V spotkanie - 28.05.

TEMAT: "Jak pozbyć się wyczyńca polnego?"

Zaledwie 100 źdźbeł wyczyńca polnego na 1 m2 potrafi obniżyć plon pszenicy o 1 tonę. W niektórych miejscach w Polsce spotyka się 1500 źdźbeł na 1 m2. Ile to jest plonu mniej? Na domiar złego, w wielu rejonach Polski zanotowano odporność tego chwastu na stosowane substancje aktywne. W ostatnich latach sytuacja skomplikowała się, po zmianie w wielu gospodarstwach na system uprawy bezpłużnej. Od dwóch lat Agrii Polska prowadzi doświadczenia w polowych warunkach na farmie OHZ Gajewo, w okolicach Malborka, gdzie pracujemy nad metodami zwalczania wyczyńca polnego.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
  • Jaki jest poziom zachwaszczenia wyczyńcem polnym w różnych technologiach uprawy pszenicy ozimej? 
  • Jak herbicydy sprawdzają się w zwalczaniu wyczyńca polnego?
  • Jak rodzaj uprawy wpływa na życie biologiczne gleby?
  • Jak przy pomocy nowoczesnych metod monitorowania upraw można oszczędzić na azocie i lepiej go wykorzystać - RHIZA?

KOGO ZAPRASZAMY?

Dla wszystkich, którzy mają problem z wyczyńcem polnym.

Zapraszamy na kolejne nasze webinaria. Szczegółowy harmonogram i lista zagadnień: 




Zobacz również:

szkolenia