To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja Udziału
Wyprzedane Brak wolnych miejsc



Akademia Internacjonalizacji
Ekspansja na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki

Fundusz Górnośląski S.A. zaprasza na bezpłatne szkolenie w ramach Akademii Internacjonalizacji, które odbędzie się 3 grudnia 2021 r. w GPP Business Park S.A. Konduktorska 33, Katowice.

Akademia Internacjonalizacji organizowana jest w ramach projektu "Promocja gospodarcza regionu oraz działania związane z tworzeniem przyjaznych warunków do inwestowania i eksportowania" realizowanego przez Województwo Śląskie oraz Fundusz Górnośląski S.A. ze środków EFRR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.5 Umiędzynarodowienie gospodarki regionu, Poddziałanie 3.5.1 Promocja gospodarcza regionu.

Akademia Internacjonalizacji - ekspansja na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki, ma na celu przygotowanie przedsiębiorców z województwa śląskiego do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami na rynku USA.

Wydarzenie odbędzie się 03.12.2021 r. w godz. 10:00-15:00.

Podczas szkolenia zostaną zorganizowane cztery bloki tematyczne:

  • Różnice międzykulturowe
  • Marketing międzynarodowy
  • Rozpoczęcie działalności na rynku zagranicznym
  • Jak korzystać ze wsparcia w eksporcie?

Akademia Internacjonalizacji prowadzona będzie przez ekspertów-praktyków m.in.:

Aleksander Fiszer - polsko-amerykański przedsiębiorca, działacz społeczny, mecenas i animator kultury. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz amerykańskich uczelni, Tulane University w Nowym Orleanie i CUNY w Nowym Jorku. Zawodowo związany z architekturą, współpracował z największymi nowojorskimi firmami architektonicznymi, m. in. Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM). Z jego usług korzystał The Port Authority of New York and New Jersey. W czasie niemieckiego prosperity w latach 90-tych pracował dla jednego z największych developerów, Jürgena Schneidera, we Frankfurcie, Monachium, Lipsku i Berlinie. Swoją europejską karierę kontynuował z sukcesami w USA. W Polsce kontynuuje zainteresowania w tej branży realizując duże projekty deweloperskie i rewitalizacyjne.

Greg Grabiec - Szef Działu Operacji Polsko-Amerykańskich w zakresie Inwestycji i Inicjatyw Gospodarczo-Technologicznych, członek USPTC w Polsce, członek zarządu UPSTC w USA. Posiada 24-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami w USA w globalnymi projektami o wartości ponad 300 000 000 USD dla korporacji, prywatnych fundacji, organizacji pozarządowych i klientów o wysokiej wartości netto. Spędził w USA ponad dziesięć lat tworząc rozwiązania w obszarach opieki zdrowotnej, biotechnologii i non-profit oraz 14 lat nadzorując strategiczne portfele inwestycyjne. Jego doświadczenie obejmuje penetrację rynku, analizę biznesową oraz strategiczne i operacyjne rozwiązania dla sektora opieki zdrowotnej, biofarmaceutyki, finansów i IT w Stanach Zjednoczonych i Europie. Gregory od 8 lat koncentruje się na łączeniu możliwości biznesowych pomiędzy rynkiem amerykańskim i polskim poprzez coaching i mentoring firm ICT.

Dr hab. Justyna Regan (Balcarczyk) - uzyskała w Polsce tytuł radcy prawnego oraz tytuł adwokata w stanie Illinois i jest starszym prawnikiem w biurze kancelarii w Chicago. Blisko współpracuje z polskimi biurami Miller Canfield. Specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych, doradzając klientom we wszystkich sprawach związanych z działalnością gospodarczą. W szczególności zajmuje się spółkami polskimi, które prowadzą działalność w Stanach Zjednoczonych i starają się wejść na rynek amerykański. Doradza także globalnym przedsiębiorstwom działającym w Europie, zwłaszcza w Polsce, jak również podmiotom zainteresowanym prowadzeniem inwestycji za pomocą spółek powiązanych zarejestrowanych w Polsce, w formie joint ventures, bądź też handlem z Polską.

Mariusz Tomaka jest aktywnym organizatorem, współzałożycielem i liderem (CXX) wielu innowacyjnych firm elektronicznych i związanych z oprogramowaniem zlokalizowanych w Polsce, koncentrując się na rynkach międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem USA. Od lat zajmuje się budowaniem struktur biznesowych, które pozwalają grupom utalentowanych inżynierów i naukowców skupiać się wokół ambitnych projektów. Specjalizuje się w budowaniu i prowadzeniu firm - od poziomu startupów do exit - skoncentrowanych na rynkach międzynarodowych. Ostatnio pełnił funkcje zarządcze w DisplayLink (PL i UK). DisplayLink zrealizował exit plan w USA o wartości 300 mln USD), Uprzednio był zaangażowany jako Area Manager - Polska w Neubloc USA, doradca zarządu - udziałowiec w ABF, i CEO Neubloc PL.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Eurofinance Training Sp. z o.o.
ul. Nowy Świat 49/213
00-042 Warszawa
Telefon: +48 609 124 124
e-mail: [email protected]
http://www.efszkolenia.pl


Fundusz Górnośląski SA
40-086 Katowice
ul. Sokolska 8

tel.: +48 32 723 31 10
e-mail: [email protected]
https://www.fgsa.pl/
https://www.facebook.com/fgsapl/


Zobacz również:

szkolenia Eksport Rozwój biznesu Seminarium Strategia wydarzenia Katowice