To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Akademia Plus Jeden - Prosta spółka akcyjna
już niedostępne -

Wspólnie z kancelarią Szymański & Wyjatek Adwokaci w ramach Akademii Plus Jeden zapraszamy na szkolenie "Prosta spółka akcyjna jako nowe rozwiązanie dla branży technologicznej".

Od 1 marca 2020 r. start-upy będą mogły korzystać z nowej formy prowadzenia działalności czyli prostej spółki akcyjnej. PSA może okazać się bardzo popularnym rozwiązaniem, również z uwagi na możliwość pokrycia akcji wkładem niepieniężnym w postaci świadczenia pracy lub usług, uproszczoną rejestrację i likwidację takiej spółki w przypadku niepowodzenia.

W trakcie wykładu Adwokat Michał Wyjatek przedstawi udogodnienia jakie PSA może zaoferować start-upom oraz opisze, jak taka spółka będzie funkcjonować w praktyce.


  • Wykładowca: Adwokat Michał Wyjatek.

Specjalista z zakresu prawa handlowego i prawa własności intelektualnej.


Prowadził liczne projekty związane z tworzeniem start-upów i reprezentacją ich założycieli w negocjacjach z inwestorami. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze polskich i zagranicznych podmiotów z branży nowych technologii, w tym producentów elektroniki oraz programów komputerowych.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył roczne stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Genui (Włochy), a następnie kilkumiesięczny staż w jednej z genueńskich kancelarii adwokackich. Absolwent Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Katanii.

Włada biegle językiem angielskim i włoskim.Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( Dz.U. z 1994 Nr 24 poz. 83 z późn. zm. ), wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku przez Poznań Biznes Partner na zdjęciach i filmach dokumentujących przebieg wydarzenia.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla osób zapisujących się na warsztaty organizowane w ramach wydarzenia

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent Miasta Poznania z siedzibą przy placu Kolegiackim 17, 61-841 Poznań. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym, zgodnie z uprawnieniem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym, którym jest organizacja wydarzeń promocyjnych poznańskiego środowiska biznesowego.

Wyznaczono inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować poprzez e-mail: iod@um.poznan.pl lub pisemnie na adres: plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.

Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdują się https://www.um.poznan.pl/klauzulainformacyjna/

Zobacz również:

szkolenia Startup Technologia wydarzenia Poznań