Akademia Rodziny "4 kroki do kontrolowania emocji" - dwudniowe warsztaty dla rodziców

9 Października 2020, 18:00 (Piątek) - 10 Października 2020, 11:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  warsztaty - 4 kroki do kontrolowania emocji

dostępnych: 8

już niedostępne -
  zgłaszam dziecko do opieki w trakcie warsztatów

dostępnych: 10

już niedostępne -

Akademia Rodziny - warsztaty wzmacniające więzi i kompetencje rodzicielskie

Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe warsztaty "4 kroki do... kontrolowania emocji" Kryzys, stres, trauma, frustracja... można sobie z nimi poradzić!

uwaga, zapewniamy opiekę nad dziećmi 5-12 lat
warsztaty trwają 2 dni - w piątek spotykamy się od 18.00 do 20.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00

Jeśli przecząco odpowiesz przynajmniej na jedno z pytań to ten warsztat jest dla Ciebie.
Zatem pytamy:
Czy swoje reakcje, zachowania i wybory opierasz na oczywistych faktach? Czy zazwyczaj unikasz ryzyka i dbasz o swoje życie i zdrowie? Czy osiągasz swoje bliższe i dalsze cele? Czy umiesz unikać niepożądanych konfliktów? Czy udaje ci się unikać prowokacji i potrafisz odpuścić w konflikcie?
I jak odpowiedzi?...
Jeśli chcesz mieć poczucie sprawstwa, wartości oraz motywację to zapraszamy. Co może pomóc w codziennych problemach i w radzeniu sobie ze stresem, czy w przypadku trudnych problemów osobistych i rodzinnych? Zaproponujemy sprawdzone narzędzie, które łatwo można wprowadzić w codzienność.

Racjonalna Terapia Zachowania jest metodą samopomocy w nurcie behawioralno-poznawczym. Opiera się błędnym kole wywołanym przez irracjonalne interpretacje faktów prowadzące do konsekwencji mentalnych i behawioralnych. Podstawowym założeniem RTZ jest twierdzenie, że negatywne odczucia oraz niekorzystne działania nie wynikają z faktów, ale z błędnych ich interpretacji. Wobec tego w celu pozbycia się przykrych, chorobliwych emocji i myśli oraz wypracowania zdrowych zachowań należy przeanalizować osobiste przekonania i zamienić je na racjonalne i prozdrowotne odpowiedniki mające oparcie w faktach. Negatywne myśli o sobie samym, bezpodstawne generalizacje jednostkowych sytuacji, utrwalone schematy myślowe wymierzone w poczucie własnej wartości z łatwością i w sposób automatyczny prowadzą do przykrych emocji i wywołują lawinę kolejnych destrukcyjnych myśli. Po takim zamachu na wartość i sprawczość własnej osoby trudno jest podjąć korzystne w skutkach i zdrowe działania.
Warsztat wyposaży uczestników w narzędzia samopomocowe i każdy nauczy się nimi posługiwać. Przeanalizujemy na przykładach z życia błędne przekonania i wyprowadzimy je na dobre tory. Nauczymy się przełamywania utrwalonych schematów prowadzących do automatycznych, dysfunkcjonalnych reakcji emocjonalnych i behawioralnych. Warsztat pomoże w tworzeniu nowych racjonalnych przekonań prowadzących do zdrowych emocji i zachowań. Warsztat skieruje uczestników na drogę kontroli własnych emocji ucząc jak na nie wpływać.

Bezpłatny warsztat 2-dniowy

Warsztat poprowadzi Adrianna Potocka - psycholog, dr nauk o zdrowiu, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania i prowadzenia szkoleń i warsztatów dotyczących m.in. profilaktyki psychospołecznych zagrożeń środowiskowych oraz profilaktyki prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży. Certyfikowany trener umiejętności społecznych oraz trener zawodów usług społecznych. Żona, mama. 


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Łódź