Webinar TLA - Analiza cen transferowych - praktyczne problemy
15 Października 2020, 11:00-12:00 (Czwartek)
link do transmisji zostanie przesłany do uczestników w wiadomości potwierdzającej rejestrację,
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu "Ceny transferowe"
Temat spotkania:
Analiza cen transferowych - praktyczne problemy
Zagadnienia, które omówimy podczas webinarium:
- COVID-19, a aktualizacja analiz;
- Konieczność identyfikacji powiązań osobowych;
- Cena TP, a cena dla celów celnych.
Prowadzący:
Remigiusz Markiel - doradca podatkowy, związany z Kancelarią TLA od 2013 r. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych, w tym: sporządzania dokumentacji lokalnych i grupowych, określenia polityki cen transferowych, sporządzania analiz porównawczych, oceny skutków podatkowych restrukturyzacji działalności. Prelegent szkoleń z zakresu z tematyki cen transferowych (m.in. dla klientów z międzynarodowych grup kapitałowych).
Łukasz Peterek - konsultant podatkowy. Absolwent kierunku Administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w projektach z zakresu cen transferowych, podatku u źródła oraz akcyzy. Brał udział w realizowaniu wielu zagadnień związanych z podatkami dochodowymi i VAT, w tym: przygotowywanie wniosków o interpretacje indywidualne, rejestracja podmiotów do celów podatkowych, przygotowywanie dokumentacji podatkowych, analizowanie zmian w przepisach prawnych oraz śledzenie praktyki interpretacyjnej organów podatkowych.
Zapraszamy
Kancelaria TLA
Partnerzy webinarium:
inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. inQUBE UIP integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Więcej informacji o inkubatorze i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej inQUBE.pl.
Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego. Zrzeszamy zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce.
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Motoryzacja i Elektomobilność - Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym z uwzględnieniem elektromobilności stanowi ogólnopolską platformę wymiany doświadczeń pomiędzy sferą edukacji formalnej i poza formalnej a przedsiębiorcami. Rada buduje partnerstwa przedsiębiorstw z instytucjami rynku pracy, co pozwala na dostarczenie wiarygodnych danych o potrzebach kwalifikacji w sektorze. W ramach projektu odbiorcami wsparcia są przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem elektromobilności.